Đukanović: Zahtevi opozicije nisu prihvatljivi
06. 06. 2019. u 06:02
Vlast ne uzmiče pred inicijativom opozicije za formiranje tehničke vlade. Đukanović: Ne može 55.000 ljudi menjati volju 200.000 koji su me birali

Milo Đukanović / Foto Tanjug-AP
MESECIMA traje "natezanje" oko formiranja tehničke vlade ili vlade građanskog jedinstva, ali su sve manji izgledi da će aktuelna vlast popustiti i izaći u susret zahtevu opozicije. Afera "Koverat" u jednom trenutku zaljuljala je režim, krenuli su protesti ali su rezultati izostali. Predsednci države i Vlade Milo Đukanović i Duško Marković čvrsti su u stavovima da je inicijativa opozicije legitimna, ali neprihvatljiva, kao da ne postoji politička kriza, osim političkih tenzija i političkih zahteva.
O protestima na kojima se tražila njegova ostavka Đukanović je odgovorio:
- Da 5.000 ili 55.000 ljudi, zameni volju onih 200.000 koji su me izabrali? Opozicija odbija da se suoči s političkom realnošću, pribegavajući opstrukcijama. Ne odgovara im rejting koji imaju. DPS je u kontinuitetu 40 odsto i zato je okosnica vlasti. Opozicija mora da popravi svoje političko delovanje - poruka je predsednika Crne Gore.
PROČITAJTE JOŠ - Milo Đukanović: Priželjkujem da opozicija bude moćnija
U opoziciji, međutim, veruju da će DPS biti na kolenima ako se na trgu sakupi 30.000 do 50.000 ljudi.
- Ipak mislim da će prihvatiti tehničku vladu kada se sakupi toliki narod koji neće više da ih trpi i koji se neće razići dok im ne vidi leđa - uveren je Neđeljko Rudović, nezavisni poslanik.
Dodatni problem vlasti predstavlja tvrdi stav opozicije da pod postojećim izbornim zakonodavstvom ne učestvuje na izborima iduće godine. Otud i priča da bi DPS zbog toga mogao "pokleknuti" i prihvatiti zahtev političkih konkurenata pod pritiskom Evropljana. Lideri opozicije su o svojim namerama upoznali Johanesa Hana, evropskog komesara za proširenje. Ocenili su da je formiranje tehničke vlade najbolji put za Crnu Goru, a protesti glavna demokratska institucija.
PROTEST U NIKŠIĆU
VLASNIK "Atlas grupe" Duško Knežević saopštio je za portal "Borba" da će pokret "Zajedno do slobode" organizovati protest u Nikšiću 17. juna. On je pozvao sve opozicione stranke, nevladine organizacije i udruženja slobodnih građana da im se pridruže.
Goran
06.06.2019. 07:12
Oni sto su te izabrali nisu predstavnici tvog naroda.Kad tad ce zaigrati mecka i u tvom dvoristu.
Tebe cemo da pitamo......
Ma ajde za koju godinu ce te mozda glasati jos 2 miliona glasaca ,,siptara i albanaca,,
Djukanovic ima obraz da prica o volju naroda ? Pa taj covek je nacisto degutantna licnost, pogotovo kada se setimo kako je Crna Gora stekla nezavisnost uz odbijanjem da preko 100 000 do 200 000 Crnogoraca iz Srbije ucestvuju na referendum o nezavisnost 2006. Taj narko-diler treba pod hitnom da zavrsi u zatvor, ali to se nece nikad desiti, jel ocigledno Crnogorci spavaju ili su skroz apaticni pa nemaju hrabrost da se jednom zauvek resi taj problem.
Komentari (4)