Amfilohije: Tri greha crnogorske vlasti

V. K.

07. 01. 2019. u 16:01

Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije optužio aktuelnu crnogorsku vlast zbog brojnih grehova među kojima su: stvaranje lažne crkve, priznanje lažne države Kosovo i uvođenje sankcija Rusiji

Амфилохије: Три греха црногорске власти

Foto Tanjug

Mitropolit crnogorsko-primorski Amfilohije optužio je na Božić aktuelnu crnogorsku vlast zbog brojnih napravljenih grehova među kojima su tri najizraženija - stvaranje lažne crkve, priznanje lažne države Kosovo i uvođenje sankcija Rusiji.


- Ali zato ne priznaju obnovljen Cetinjsku bogosloviju, iako je ona iznedrila više od 20 generacija bogoslovaca.


To ne čudi jer su naslednici onih koji su ukinuli Bogosloviju, ubili mitropolita Joanikija i preko 120 sveštenika. Oni koji su vaspitavani na duhu bogoubistva i bratoubistva samo nastavljaju tu politiku, kazao je mitropolit Amfilohije na Božić oj liturgiji u Sabornom hramu Hristovog vaskrsenja u Podgorici.


- Sada bezbožnici i prodajne duše stvaraju neke svoje "crkve". Možete misliti koja je to stid i sram za Crnu Goru, za Svetog Vasilija Ostroškog i Svetog Petra Cetinjskog. Stid i sram je ono što oni danas izmišljaju nekakvu svoju "autokefalnu crkvu". Od otpadaka crkovnih prave crkvu, od onih koji ne služe Bogu i Hristu, nego sebi i svojim interesima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Zoran

07.01.2019. 16:40

Želim vam sve najbolje i dug život uz izvinjenje što pišem latinicom.Komentar kucam na telefonu.Žao mi je što se ovo deševa i što politikanti svađaju ljude.I moje poreklo je iz Crne Gore i zato ne razumem potrebu isticanja razlika kojih nema i sejanje mržnje.Osma je godina kako sa svojom porodicom ne dolazim na more u CG i žao mi je kada ljudi zarad politike žele da izazovu konfrontaciju među običnim ljudima.Pozdrav Paštrovićima,Niklanovićima i svim dobrim ljudima

Миро Марковић

08.01.2019. 18:17

Христос се роди преосвћени митрополите Амфилохије! Благодарим Васу храброст да говорите истину када је мук проглашен за стандардно понашање према неприкословеном владару "Монтенегра", познатог као "Небило те Мило".