(Ne)zadovoljni su položajem
01. 09. 2018. u 06:45
Lideri bošnjačkih partija u klinču
.jpg)
Sead Šahman
INTERES Bošnjaka je da imaju političkog predstavnika kojem koalicioni partner ne može kabinetski određivati procenat učešća, što sada imamo. Kao rezultat takvog, strogo programiranog učešća u izbornom procesu, imamo osećaj političke nemoći, a naglo osiromašenje i nesigurnost, te masovno iseljavanje, kao posledicu svega toga. Ovo tvrdi Hazbija Kalač, predsednik Stranke pravde i pomirenja.
Pročitajte još: Kalač: Otvoreni za ljude druge vere
- Očekivanja bošnjačkog naroda nisu bila da se jedna partija koja je doslovno uzeta za ruku od DPS, kojoj se dozira političko učešće shodno potrebama i procenama koalicionog partnera, smatra predstavnikom svakog Bošnjaka u Crnoj Gori, bez obzira na to da li je glasao ili ne - dodaje Kalač. - Bošnjaci u Crnoj Gori su specijalno markirana grupa preko koje i na čiju štetu se rade neki krupni projekti, sa namerom da se primarnom narodu u Crnoj Gori obezbedi etnički monolitnija država. Položaj Bošnjaka u Crnoj Gori je sve teži i besperspektivniji.
Portparol BS Sead Šahman kaže da su "političkim programom i pristupom ljudima zavredili mandate, koje im niko nije poklonio".
Hazbija Kalač
.jpg)
- Kako kroz zakonodavnu, tako i kroz izvršnu vlast nastojimo da napravimo boljitak i za pripadnike bošnjačkog naroda i za sve druge građane Crne Gore - kaže Šahman.