Marković sa Merkelovom: Cepali Srbiju, a sad im međe svete
17. 08. 2018. u 15:07
Premijer Crne Gore Duško Marković saglasio se sa Angelom Merkel da nema promene granica na Balkanu. Dačić: Oni koji su priznali Kosovo i time srušili granice Srbije nemaju pravo da o tome išta progovore

Merkelova i Marković u Berlinu Foto Tanjug
CRNOGORSKA vlada danas je saopštila da su se premijer ove zemlje Duško Marković i nemačka kancelarka Angela Merkel saglasili da nema promena granica na Balkanu. Ovakav stav Podgorice ne bi upadao u oči Beograda da 2008. godine Crna Gora nije pogazila granice Srbije priznavanjem Kosova.
PROČITAJTE JOŠ: Amerikanci podržavaju dogovor o razgraničenju
Prema mišljenju nekadašnjeg šefa diplomatije Vladislava Jovanovića, posle izlaska Crne Gore iz zajednice sa Srbijom i priznavanja Kosova zvanična Podgorica "nije kvalifikovana" da se bavi pitanjem granica u regionu.
PROČITAJTE JOŠ: Tramp: Marković je cmizdrava ku*ka!
- Crna Gora očito prati politiku centralnoevropskih sila. Osim toga, ona gradi svoj identitet trudeći se da se što jače distancira od Srbije i raskine svaku vezu sa njom, gradeći novu naciju. Ona ulazi u "savez svih protiv Srbije" koji smatraju da je Srbija nepouzdan faktor za zapadne interese na Balkanu - kaže nam Jovanović.
On dodaje da, kao i Crna Gora, ni Nemačka nije pozvana da priča o izmeni granica, jer su prethodnici Merkelove, Genšer i Kol, bili "razbijači" Jugoslavije, dajući otvorenu podršku Sloveniji i Hrvatskoj, priznajući ih kao samostalne države pre svih.
Inače, prilikom priznavanja Kosova, vlada u Podgorici navela je da je nezavisnost Kosova realnost i da nemaju prava da zatvaraju oči pred tom činjenicom, kao i da je interes Crne Gore da osigura stabilnost na granicama.
Prilikom posete Prištini u februaru ove godine, premijer Marković je rekao da je, kada se Crna Gora opredeljivala da prizna Kosovo, više od 85 odsto građana bilo protiv takve odluke Vlade, ali da "zbog vizije" koju je crnogorsko rukovodstvo tada imalo, "Kosovo uživa deo današnjih benefita" kao zemlja koja ima evropsku i evroatlantsku perspektivu i stabilnost.
Simbolički, možda i najteži udarac Crna Gora je zadala Srbiji pre nekoliko dana, kada je poslala svog oficira u Knin. On je pod crnom zastavom na kojoj je pisalo "Za dom spremni" učestvovao u proslavi "Oluje", tokom koje je iz Hrvatske izbeglo oko 250.000 Srba, a ubijeno ih je oko 2.000.
Janko
17.08.2018. 15:27
I ja sa saglasan sa niža nema promene granica kako naš ustav kaže Kosovo je Srbija
zaigrala mecka pred vratima casnih crnogoraca....hoce albanci svo Ulcinj, adu Bojanu i ....
Дно дна! Само господо настављачи нацизма, ни овај пут вам неће успети!
Crno vam se piše crna gora.Tražićete pomoć od Srbije ali pomoć dobiti nećete.
@Miki - Nemojte nam tu pomoc davati da ve zamolimo. Dostaje bilo vase pomoci evo osamsto godina nam samo pomazete. Prvo nemanjici dosli pa sve popalili, pa umjesto da se s Turcima bijete Stefan Lazarv ih junacki podrza da uzjasu, pa onda Srbi Omer pass Latasi na nas vijekovima. Pa onda kad vi pomogosmo da umaknete Austriji, vi dodjoste da nam jopet “ pomognete” ukidajuci nam drzavu. Pa ...da ve zamolimo nemojte, nemojte i ako znam da se nemozete uzdrzati, ali nemojte nam vise pomagati. Dako mir plane.
Komentari (10)