Đukanović čestitao Vaskrs
07. 04. 2018. u 13:19
Predsednik Demokratske partije socijalista Milo Đukanović, povodom predstojećeg hrišćanskog praznika Vaskrsa, uputio je čestitku svim pravoslavnim vernicima i sveštenstvu u Crnoj Gori

Milo Đukanović / Foto Tanjug / AP / D. Vojnović
Predsednik Demokratske partije socijalista Milo Đukanović, povodom predstojećeg hrišćanskog praznika Vaskrsa, uputio je čestitku svim pravoslavnim vernicima i sveštenstvu u Crnoj Gori.
"Neka dan Vaskrsenja Gospodnjeg donese ljubav, radost i spokoj u domove pravoslavnih vjernika i svih građana Crne Gore. Najveći hrišćanski praznik obavezuje nas da đelujemo u skladu sa neprolaznim civilizacijskim vrijednostima ljubavi, humanosti, pravde i solidarnosti čije je ishodište duboko utkano u žrtvi podnijetoj zarad dobra čovječanstva, naveo je Đukanović.
PROČITAJTE JOŠ: 20 GODINA KASNIJE: Milo Đukanović kandidat za predsednika CG
Navodeći da nas ovi blagi dani podstiču da se kao ljudi razumno uzdignemo iznad svih pođela, Đukanović je kazao da je obaveza i dužnost najodgovornijih u političkom životu Crne Gore, kao i duhovnih velikodostojnika, da svojim promišljenim odlukama, odmerenom rečju i postupcima daju iskren doprinos daljem međusobnom razumevanju, slozi i uvažavanju među ljudima, kao zalog bolje i srećnije budućnosti.
"Nastavak hiljadugodišnje istorije Crne Gore protkan multikulturnim, multietničkim i multikonfesionalnim bogatstvom, zavisi od naše zajedničke posvećenosti, jedinstva i odgovornosti", naveo je on, saopštila je DPS.
Prema njegovim rečima čuvajući stabilnost sigurno idemo naprijed gradeći snažnu i uspešnu državu, moderno prosperitetno i slobodno društvo, ponosni na svoj identitet, duboko integrisan na civilizacijskoj mapi Evrope i savremenog svijeta.
"Neka nam i ovi sveti dani budu podstrek za odlučnije i odgovornije đelovanje u pravcu dostizanja tih ciljeva", naveo je Đukanović i uskršnjoj čestitci.
Čika Velja
08.04.2018. 09:58
Pa zar ove godine i NATO-Uskrs i pravoslavni Vaskrs padaju u isti dan??? Daj bre Milo,pronadji sebi crnogorski vaskrs,nemoj da se slepas!!!
kome si cestitao nesreco?
Komentari (1)