DUŽ PRIMORJA INTENZIVNO SE GRADI: Rusi opet u Budvi

S. Gregović

26. 02. 2018. u 18:28

Duž Crnogorskog primorja uveliko se gradi. Manji deo atraktivnih lokacija "napali" su investitori koji zidaju nove hotele, dok je više novih temelja za takozvane poslovno-stambene objekte

ДУЖ ПРИМОРЈА ИНТЕНЗИВНО СЕ ГРАДИ: Руси опет у Будви

Foto P. Milošević

DUŽ Crnogorskog primorja uveliko se gradi. Manji deo atraktivnih lokacija "napali" su investitori koji zidaju nove hotele, dok je više novih temelja za takozvane poslovno-stambene objekte.

Reč je, uglavnom, o stanovima za tržište, koji zauzimaju drugu, treću, četvrtu ili neku višu etažu zgrade u čijem prizemlju su poslovni i turističko-ugostiteljski prostori.

Ponajviše se gradi na najatraktivnijoj budvanskoj rivijeri, gde će soliteri, koji se "penju" od desetog do dvadesetog sprata, zakloniti more ispred Slovenske plaže, ali i drugih peščanih žala. Graditeljski biznis i dalje najviše zaokuplja pažnju privatnih firmi i pojedinaca i duž Bokokotorskog zaliva, kao i južnije - u Baru i Ulcinju.

Može se čuti u poslednje vreme da ima sve više kupaca. Duško Ranković, jedan od najboljih poznavalaca ove materije, čija se agencija dugo bavi prometom nekretnina, kaže da se polako vraćaju kupci i prodavci, među kojima su i Rusi, koji su "privremeno pobegli".

Tako kvadratni metar u gradskoj zoni košta od 1.500 do 2.500 evra, pa i više zavisno i od lokacije i od komfora koji se nudi. Malo dalje od obale, u prigradskim naseljima cene su manje - od 1.200 do 1.500 evra.

KUPCI IZ SRBIJE

PORED Rusa, koji se polako vraćaju, i koje ne zanimaju političke trzavice na liniji Moskva-Podgorica, ima i kupaca iz regiona, ponajviše iz Srbije recimo (estradni umetnici i ostali koji ne kubure s novcem), ali i drugih krajeva bivše Jugoslavije, kao i gastarbajtera s ovih prostora koji su zaradili u inostranstvu, a koji radije ulažu u nekretnine nego što drže novac u bankama.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije