Dikiću dva puta pozlilo

V. K. - S. Đ.

01. 02. 2018. u 20:14

Pogoršano stanje jednom od optuženih za pokušaj terorizam u Crnoj Gori. Gubio svest, padao, povredio glavu, prevezen u Urgentni centar

Дикићу два пута позлило

Foto RTCG

BIVŠI komandant srpske Žandarmerije Bratislav Dikić koji je optužen sa još 14 osoba za učešće u planiranju terorističkih napada na dan parlamentarnih izbora u Crnoj Gori 16. oktobra 2016. lošeg je zdravstvenog stanja. Njemu je, kako nezvanično saznajemo u utorak iznenada pozlilo, kada je u spuškom zatvoru izgubio svest, pao i povredio glavu. Lekarska pomoć u zatvorskoj bolnici brzo je stigla, da bi potom bio prevezen u podgorički Urgentni centar gde je primio infuziju, pa je vraćen u zatvorsku ćeliju.

Njegove zdravstvene muke su nastavljene pa se opet požalio zatvorskim policajcima da mu nije dobro. Posle toga je opet izgubio svest, pao i povredio glavu. Spuški lekari su mu drugi put tog dana pružili pomoć.

Advokat Dušan Jovović potvrdio je da je Dikiću ukazana lekarska pomoć i da je nedavno njegov klijent bio podvrgnut "izuzetno složenoj medicinskoj intervenciji".

- Zdravstveno stanje se konstantno pogoršava jer Dikić koristi alternativne metode lečenja i medikamente inostranog porekla, kojih nema na spisku Ministarstva zdravlja, pa mu ne može biti pružena adekvatna medicinska zdravstvena zaštita i nega u spuškom zatvoru - kazao je advokat Jovović. - Višem sudu podneo sam zahtev za ukidanje pritvora jer je Dikić teško bolestan.

U nastavku suđenja, Veće Višeg suda u Podgorici odbilo je predlog odbrane da se izvrši psihijatrijsko veštačenje svedoka saradnika Saše Sinđelića, kao i da se pribave zapisnici izjava Sinđelića pre nego što je dobio status svedoka saradnika. Takođe je odbijen predlog da se dostavi zahtev za izručenje Sinđelića Hrvatskoj, jer, kako je navela sudija Suzana Mugoša, to nema veze sa ovim slučajem.

BIA DA ODGOVORI

Sudsko veće je usvojilo predlog da se od BIA pribave podaci da li je Sinđelić u periodu u kojem su prema njemu preduzete mere tajnog snimanja bio u kontaktu i sa nekim drugim licima, mimo onih koji su navedeni u izveštaju od 28.oktobra 2016. Sud je usvojio predlog odbrane da od nadležnog organa Srbije traži podatak gde se nalazi novac koji je konstatovan i popisan.



Pratite nas i putem iOS i android aplikacije