Galijašević:Srbi poslednji branioci evropske tradicije

Tanjug

07. 03. 2017. u 11:22

Stručnjak za bezbednost Dževad Galijašević ocenio je da su Srbi ostali poslednji branioci evropske tradicije i identiteta pred islamistima u BiH. Izetbegovići odgovorni za duboku konfrontaciju Bošnjaka sa komšijama

Галијашевић:Срби последњи браниоци европске традиције

Stručnjak za bezbednost Dževad Galijašević Foto A. Stanković

Srbi su ostali poslednji branioci evropske tradicije i identiteta pred islamistima u današnjoj BiH, koja je kritična tačka evropske bezbednosti sa bazama "Islamske države" u političkim institucijama, verskim elitama, nevladinim organizacijama, medijima, sistemu bezbednosti, te u mnogim naseljima koja žive vanustavni život šerijatske države.

To je ocenio stručnjak za bezbednost Dževad Galijašević, koji kaže da cela BiH, kroz Bošnjake kao najbrojniji narod, živi teokratku iluziju o dinastiji Izetbegović i njihovom političkom nasleđu.

"Odgovornost za stotinu hiljada mrtvih pod vladavinom Alije Izetbegovića, za dva miliona prisilno raseljenih i za duboku političku konfrontaciju Bošnjaka sa komšijama hrišćanima - Srbima i Hrvatima, doživelo je svoju nagradu u činjenici da je Bakir naslijedio Aliju i od oca preuzeo vlast nad terorističkom mrežom koju su oni izgradili, da svoj narod drži u pokornosti, a Srbe i Hrvate u strahu", istakao je Galijašević.

On je upozorio da je ta mreža sve jača i organizovanija i da sve evropske bezbjednosne službe znaju za nju, dok bezbjednosne agencije u Sarajevu, kako kaže, podržavaju teroriste, vrše kontraobaveštajnu zaštitu terorista i ne bave se terorizmom na ozbiljan i profesionalan način.

Galijašević u tekstu za Fond strateške kulture navodi da "ministar bezbednosti u Savetu ministara BiH Dragan Mektić, kao poslušnik Bakira Izetbegovića, podržava Agenciju za istrage i zaštitu (Sipa) BiH, koja hapsi srpske političare i vojnike, prikriva važne baze 'Islamske države' u BiH i brani vlast Bakira Izetbegovića, vešto skrivajući organizovanost i delovanje terorističkih grupa i organizacija", preneo je RTRS.

"Štiteći teroriste i njihove organizacije, prikrivajući počinjene terorističke akcije i parališući bezbednosni sistem BiH, (visoki funkcioneri SDS-a) Mladen Bosić i Mirko Šarović preko Mektića oduzimaju pravo Republici Srpskoj na istinu i odbranu - istinu da SDA i Bakir Izetbegović štite i podržavaju teroriste u BiH, da im pružaju kontraobavještajnu zaštitu, da zbog njih parališu celokupni pravosudni sistem, da sprečavaju lokalne medije u bavljenju tom temom", navodi Galijašević.

Prema njegovim rečima, jedina efikasna odbrana integriteta srpskog naroda i Republike Srpske jeste upravo u razotkrivanju terorističkih organizacija i terorističke prijetnje koja dolazi iz Sarajeva.

"Dragan Mektić je za deset godina upravljanja Službom za poslove sa strancima omogućio Arapima da organizuju i izgrade desetine naselja zatvorenog tipa oko Sarajeva, sa nelegalnom dokumentacijom. On je lično oslobodio Abu Hamzu (Imad al Husin) iz Imigracionog centra, menjajući odredbu zakona o maksimalnom roku zadržavanja stranaca u imigracionom centru", naglasio je Galijašević.

On je ocenio da je skrivanje i zataškavanje terorističke prijetnje, te pružanje pomoći teroristima civilizacijska izdaja i izdaja svih ljudi koji žele mir i stabilnost, a posebno je izdaja Republike Srpske, koja je najviše ugrožena od islamskog radikalizma i sarajevskih fanatika odgajanih u Izetbegovićevoj doktrini sveopšteg rata - svako protiv svakog.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (4)

VASKE

07.03.2017. 11:48

Gospodine Galijasevicu, lepo je i hirurški tačno ovo što ste napisali, samo to treba i u EU da shvate dok ne bude kasno.

Boris

07.03.2017. 21:59

Svet mora da sazna pravu istinu o ratu u Bosni,o borbi izmedju ekstremnih poturica,mudzahedina i dzihadista pristiglih sa svih strana sveta sa namerom da stvore islamsku drzavu i Srba koju su sami branili svoje domove od al kaide.

Braco

08.06.2017. 15:43

E drago mi je da je ovo rekao Dzevad (Musliman) a ne Savo (Srbin) jer bi odmah bilo okarakterisano kao pokusaj da se unisti Bosanska vlada I Kakir Izmetbegovic.