Biće posla i za tužioca
12. 12. 2016. u 08:45
Nova epizoda izborne krađe u Petnjici objašnjava kako su kradeni glasovi birača. Predsednik opštine Samir Agović "objasnio" "više ciljeve"

Samir Agović
Pljevaljska izborna afera "Snimak" nikako da dobije kraj! Nova epizoda ove "sapunice", koja je započela na sednici IO OO DPS Petnjica, objašnjava mehanizme potkupljivanja odbornika. Ovoga puta opozicionog odbornika SNP, koji je glasao za završni račun budžeta opštine za 2014. i izveštaj o radu predsednika opštine Samira Agovića. Na partijskom skupu održanom prošle godine, s koga je snimak procurio tek ovih dana, predsednik opštine Petnjica Samir Agović, koji je ušao u verbalni duel s predsednikom OO DPS Mehmedom Adrovićem, pohvalio se da je "uz znanje partijskog vrha kupio podršku odbornika SNP Zaima Ličine".
- Nama je taj čovek trebao u odnosu Bošnjaci - mi, i mi smo to uradili u koordinaciji. Momci, nemojte da to komentarišete, postoje neki viši ciljevi, politika se vodi na ozbiljan način, sa jasnim stavovima da nas nikad više Adnan ne može ucenjivati ili praviti od nas da smo manja partija od onoga što jesmo. E, to ja zbog toga radim, ne zato što neko voli Zaima - obrazlaže Agović poteze kojima je pomagano Ličini, zbog čega se Adrović bunio.
Naime, glas Ličine bio je dragocen jer je predsednik SO Petnjica i čelnik OO Bošnjačke stranke Adnan Muhović pripretio razbijanjem koalicije na lokalnom nivou i formiranjem nove sa SDP i SNP.
Dok u Petnjici traje partijska istraga o tome ko je bio "snimatelj" sastanka, javnost čeka ocenu tužilaštva o "dnevniku rada" predsednice opštine Gusinje Anele Čekić, koji je dospeo da javnosti nekoliko dana pre paralamentarnih i vanrednih lokalnih izbora u toj opštini. U njemu je predsednica beleškama do detalja objasnila kako funkcioniše ova partija na terenu, pa tako ispada da praktično nijedan građanin Gusinja u kome je DPS pobedio nije bio pošteđen pritiska aktivista te partije od onih na dnu te lestvice, pa sve do ministara.
POŠTO GLAS
Koliko je Anela po instrukcijama iz centrale bila ažurna, vidi se i po tome što du svim studentima bili obezbeđeni prevoz i dnevnica od po 30 evra, a iz dnevnika se vidi da je poseban pritisak trebalo vršiti preko Ambasade Crne Gore u Prištini.
Tako se zna ko je zadužen za pozive zaposlenima u firmama, a Čekićeva je predvidela i razgovore sa vlasnicima kladionica, marketa i poslastičarnica, kako bi oni pritiskali zaposlene da daju glas DPS. Deo dnevnika posvećen je i dijaspori, pa se uzumu od po 250 evra za glas, uočava primedba "da bi onima koji dolaze iz Slovenija bilo plaćeno 50 evra manje".