Sprečen teroristički napad u Podgorici

M. SEKULOVIĆ

01. 07. 2016. u 10:44

Policija Crne Gore danas se nije oglasila povodom hapšenja Besima Gilića. Pronađen kofer sa 500 grama eksploziva i daljinskim okidačem

Спречен терористички напад у Подгорици

Thinkstock

ZBOG osnovane sumnje da je počinio krivično delo nedozvoljenog držanja naoružanja i eksplozovnih naprava, podgorička policija je uhapsila Besima Gilića (33), iz podgoričkog sela Gornji Milješ. On bi već danas mogao da bude priveden nadležnom tužiocu s krivičnom prijavom, sa daleko težom kvalifikacijom dela.

Kako je procurilo iz policije, hapšenjem Besima Gilića sprečen je atentat većih razmera, jer su istražitelji u pomoćnoj zgradi na njegovom seoskom imanju pronašli kofer u kome je bila paklena naprava od 500 grama eksploziva, izuzetno jake razorne moći. Ekslozivna naprava je trebalo da bude aktivirana telefonskim pozivom.

Očigledno, policija je sprečila prolivanje krvi, a Gilić je, po svoj prilici, bio samo posrednik u prodaji opasne naprave jednoj osobi, čiji identitet je poznat istražiteljima, kao i to za šta je razorni eksploziv trebalo da bude upotrebljen.

Bez obzira na to što je meštanin Gornjeg Milješa uhapšen u nedelju po podne, i što je ceo događaj izazvao prilično uznemirenja u crnogorskoj javnosti, Uprava policije juče se do kasnih popodnevnoih sati nije oglašavala ovim povodom.

Osim Besima Gilića, policija je na saslušanje privela još nekoliko bezbednosno interesantnih osoba, ali su svi osim njega pušteni posle davanja izjava.


OBILAZIO VEHABIJE

- BESIM Gilić nije poznato ime u vehabijskim krugovima regiona. Ali definitivno se zna da je posećivao Bosnu i Hercegovinu i obilazio "centre" vehabija u BiH, poput Maoče, Dubnice, Željeznog polja... - objašnjava, za "Novosti", Dževad Galijašević, ekspert za borbu protiv terorizma.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)