Marović na slobodi

M. Sekulović - S. Đokić

13. 05. 2016. u 09:43

Posle sporazuma, bivši funkcioner Opštine Budva izašao iz zatvora u Spužu. Nije bio raspoložen za razgovor, samo je rekao: "Hvala, razumite me"

Маровић на слободи

Dragan Marović sa suprugom

POSLE devet meseci provedenih u istražnom zatvoru u Spužu, Dragan Marović, bivši visoki funkcioner Opštine Budva i rođeni brat predsednika Političkog saveta DPS Svetozara Marovića, u petak u šest sati ujutru pušten je na slobodu.

Ilazeći iz zatvorskog kruga, nije bio raspoložen za razgovor s novinarima.

- Hvala, razumite me...

To je bilo sve što je kazao Marović. On je dan ranije potpisao sporazum o priznanju krivice sa Specijalnim tužilaštvom, uprkos tome što je to nedavno odbio. Tada je tvrdio da nema šta da prizna, odnosno da je nevin u svim aferama za koje ga sumnjiči specijalni tužilac. Marović će po dogovoru dobiti zatvorsku kaznu od godinu i pet meseci, dok nije poznato koliki je iznos novca koji će morati da uplati na ime kazne.

Inače, Dragan je pre tri meseca bio pušten iz istražnog zatvora, ali su ga na kapiji sačekali inspektori i ponovo uhapsili zbog novih afera.

Sledeće nedelje na slobodi bi trebalo da se nađe i Draganov brat Svetozar, bivši predsednik državne zajednice SCG. On, pored potpisivanje sporazuma, mora da stavi paraf na priznanje da je bio šef organizovane kriminalne bande u Budvi. Svetozar je optužen da je rukovodio u najmanje osam afera kojima je budžet Budve ojađen za desetine miliona evra. O tome su pričali svedoci saradnici, od kojih je glavni tek trebalo da nastupi. Kako su "Novosti" već pisale, on se sa Specijalnim tužilaštvom sporazumeo na četiri i po godine zatvora, ali još nije poznata suma koju će platiti.

Dragan Marović je sporazumom potpisao da je bio jedan od aktera malverzacija počinjenih u slučajevima TQ Plaza, izgradnje platoa na Jazu, izgradnje Donjeg bulevara u Budvi i puta u selu Krapina, čime je budvanskoj opštini naneta šteta u iznosu od nekoliko desetina miliona evra. Inače, on je već bio osuđen za učešće u aferi "Zavala", doduše nepravosnažno, na četiri godine zatvora.

DPS: NISMO IH ŠTITILI POTPREDSEDNIK Vlade Crne Gore Duško Marković rekao je da DPS nikada nije štitio Maroviće. - To što se radilo u Budvi je tužno. Mislio sam da će on dokazati svoju nevinost kada se krenulo u to. Očigledno su aktivnosti policije i tužilaštva bile utemeljene - rekao je Marković.

Dokaze koje su od prošle godine sa svojim saradnicima prikupili vrhovni tužilac Ivica Stanković i glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić bili su dovoljni da se osude i Miloš Marović, Svetozarov sin, bivši gradonačelnik Budve Lazar Rađenović, kao i nekoliko biznismena.Nije bio ni mali broj onih koji su, posle hapšenja, poput nekadašnjeg prvog čoveka Budve Rajka Kuljače, odlučili da postanu svedoci saradnici.


RAĐENOVIĆ U TUŽILAŠTVU

KAKO "Novosti" saznaju iz pouzdanih izvora, u petak je Specijalno tužilaštvo posetio bivši gradonačelnik Budve Lazar Rađenović. Razlog - odluka Tužilaštva da "pokvari" postignuti sporazum o priznanju krivice koji su potpisali sa Rađenovićem i zatvorsku kaznu podignu mu sa 24 meseca na 30 meseci zatvora. Koliko će Rađenović morati da plati novčanu kaznu, zasad je neizvesno. Prvobitnom odlukom bila mu je propisana kazna od 30.000 evra.

Inače, Rađenović ovih dana mora da ode na odsluženje druge zatvorske kazne u visini od tri godine i osam meseci zatvora koja je postala pravosnažna. Na toliku kaznu on je osuđen zbog učešća u aferi sa transakcijom zemljišta na brdu Košljun iznad Budve.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije