U Kini i Vijetnamu zbog zaraze ubijeni milioni svinja

Tanjug

21. 06. 2019. u 22:41

U Kini i Vijetnamu ubijenii su milioni svinja, nakon što je Agencija Ujedinjenih nacija za hranu pozvala azijske vlade da im borba protiv zarazne afričke svinjske groznica bude prioritet

У Кини и Вијетнаму због заразе убијени милиони свиња

AP Photo

U Kini i Vijetnamu ubijenii su milioni svinja, nakon što je Agencija Ujedinjenih nacija za hranu pozvala azijske vlade da im borba protiv zarazne afričke svinjske groznica bude prioritet.

Pojedini eksperti navode da jeu pitanju najveće širenje epidemije u istoriji, pošto je agencija saopštila da se zaraza proširila na Laos, prenosi AP.

PROČITAJTE JOŠ - Afrička kuga tamani svinje

Agencija za hranu je u izveštaju navela da je u regionu ubijeno više od 3 i po miliona svinja, od kada je epidemija izbila u Kini prošlog avgusta.

Manje oboljevanje svinja zabeleženo je i u Hong Kongu, Tajvanu, Severnoj Koreji, Kambodži i Mongoliji.

Afrička svinjska groznica je bezopasna za ljude, ali je smrtonosna i visoko zarazna za svinje, a lek za tu bolest ne postoji.








Pratite nas i putem iOS i android aplikacije