Komentar: Aršin

Ivana STANOJEVIć

09. 02. 2019. u 12:00

Gvajdo otima samo predsedničku funkciju i vlast u državi, a Albanci su ukrali srpsku zemlju i proterali stanovništvo

Коментар: Аршин

ISKUSTVO nas uči da su najrevnosniji upravo oni koji to nisu u sopstvenom dvorištu. Dvostruki aršin, licemerje... ili narodski, jednostavno, laž. Ovih dana, samoproglašeni predsednik Venecuele, opozicioni lider Huan Gvajdo, kao brod koji treba da bude porinut u političko more, herojski trpi "srču razbijenih vinskih buteljki".

Pršte staklići na sve strane, a bogami se mnogi i kao bumerang vraćaju obali, gde stoje oni koji rade jedno, a propagiraju nešto drugo. Među njima samozadovoljne, Makedonija i Crna Gora, upravo priznale Gvajda za (doduše privremenog) predsednika. Ove države time "ruše" Nikolasa Madura, koji se realno nalazi na predsedničkoj funkciji, sviđalo se to svetu ili ne. Nijedna od ovih zemalja, međutim, ne može da se pohvali dobrim funkcionisanjem demokratije, niti fer izborima.


Skoplje, u kom, jesenas nije propao, nego je doživeo pravi fijasko referendum o ulasku u NATO - pošto na plebiscit nije izašla ni polovina biračkog tela - sada "dobro razume" krizu vlasti u Venecueli. I, u skladu sa tim i presuđuje. Podgorica, u kojoj o kupovini duša uoči izbora već i vrapci cvrkuću, a trange-frange sa glasovima ide kao podmazano, takođe se svrstala na stranu Gvajda. Znaju tamo šta je volja naroda i znaju da je par ekselans demokratski dobijanje iz inostranstva direktiva koje su u skladu sa interesima svetskih moćnika.

U petak je i Rumunija, po uzoru na EU i SAD, rekla "da" Gvajdu. Sve to podseća na lančano priznavanje Kosova. Jeste, ima razlike između ova dva slučaja. Gvajdo otima samo predsedničku funkciju i vlast u državi, a Albanci su ukrali srpsku zemlju i proterali stanovništvo. A, ima i sličnosti koja je u - samoproglašavanju.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije