AJATOLAH ALI HAMNEI PORUČIO GRAĐANIMA: Iran nema razloga da brine o sankcijama
08. 08. 2018. u 21:05
Vrhovni verski vođa i lider Irana Ajatolah Ali Hamnei izjavio je da njegova zemlja nema razloga da brine o sankcijama

Vrhovni verski vođa i lider Irana Ajatolah Ali Hamnei AP Photo
"Uzimajući u obzir našu trenutnu situaciju, nema potrebe da brinete. Niko ne može ništa da uradi. Neka budu sigurni, nema nikakve sumnje u to", rekao je Hamnei, prenosi Rojters.
Agencija navodi da iako vrhovni lider nije direktno pomenuo sankcije i SAD, da se verovatno radi o tome, jer se obratio samo dan nakon što su Amerikanci uveli nove sankcije.
PROČITAJTE JOŠ: Iran: Evropske zemlje nemoćne da spasu nuklearni sporazum
Ministar spoljnih poslova Irana Muhamed Džavad Zarif izjavio je danas da plan SAD da smanje izvoz iranske nafte "na nulu" neće uspeti.
"Ako Amerikanci žele da održe ovu nemoguću ideju u svom umu, trebalo bi da budu svesni i njenih posledica. Ne mogu valjda da misle da Iran neće izvoziti ulje, dok drugi to rade", rekao je Zarif, prenosi Rojters.