SAD prete Siriji ako prekrši dogovor o prekidu vatre

Tanjug

26. 05. 2018. u 11:09

Sjedinjene Američke Države upozorile su Siriju da će preduzeti "čvrste i odgovarajuće mere" kao odgovor na kršenje dogovora o prekidu vatre

САД прете Сирији ако прекрши договор о прекиду ватре

Foto Tanjug / AP

Sjedinjene Američke Države upozorile su danas Siriju da će preduzeti "čvrste i odgovarajuće mere" kao odgovor na kršenje dogovora o prekidu vatre i poručile da su zabrinute zbog navoda o predstojećoj vojnoj operaciji u zoni deeskalacije na jugozapadu zemlje.

Vašington je, takođe, upozorio sirijskog predsednika Bašara al Asada da ne proširuje sukob, prenosi Rojters.

"Kao garant ove zone deeskalacije, uz Rusiju i Jordan, SAD će preduzeti čvrste i odgovarajuće mere u odgovoru na kršenja koje sprovodi Asadov režim", poručila je u saopštenju portparolka Stejt departmenta Heder Nojert.

Sirijska opservatorija za ljudska prava, čije je sedište u Velikoj Britaniji, saopštila je u sredu da snage sirijske vlade, nakon pobede protiv dela Islamske države na jugu Damaska ranije ove nedelje, napreduju ka južnoj provinciji Dera, podseća Rojters.

Sirijski državni mediji objavili su da je letilica vlade izbacila letke na područje pod kontrolom pobunjenika u Deri u kojima ih poziva da se razoružaju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (6)

Miki - Zg

26.05.2018. 11:45

Znači Ameri će u Siriji braniti teroriste ,džihadiste ,glavosjeke ,svim svojim vojnim resursima -bombardiranjem ,razaranjem današnje Vlade i preds. Asada !

JEL TO PONOVO PRESTROJAVANJE TERORISTA?

26.05.2018. 13:09

Cim sponzori prete odmazdom, ako im sticenicu budu napadnuti.

Гојко

26.05.2018. 14:01

Ovo je najbolji dokaz da Amerikanci najdirektnije podržavaju najcrnje teroriste u Siriji.S obzirom da sirijska vojska nastavlja niz uspeha u pograničnoj oblasti sa Jordanom,gde anloamerička vojska ima baze,velika je opasnost od njihovog,ponovnog zločinačkog napada na regularnu sirijsku armiju.SYR helikopteri su juče bacili letke sa pozivom teroristima da se,bolje predaju nego da poginu.Na samoj liniji razdvajanja ka gradu Suweida,su na puškomet 2 SYR vojna aerodroma/ Halkalah i Talah /.

Гојко

26.05.2018. 14:45

Pored mnoštva ružnih vesti iz Sirije,ja bih izdvojio jednu lepu.Sirijska državna novinska agencija SANA je objavila kratki video prilog o obnavljanju gazećeg asfaltnog sloja na nedavno povraćenom / od otišlih terorista / autoputu M-5 Hama-Homs u dužini oko 17 km,pre nego li ga početkom juna puste posle više od 5 godina,ponovo u saobraćaj.