Pucnjava na granici dve Koreje nakon prebega vojnika

Tanjug

21. 12. 2017. u 09:41

Severnokorejski vojnik prebegao je rano jutros u Južnu Koreju, što je drugo takvo bekstvo za poslednjih pet nedelja i četvrto od početka godine

Пуцњава на граници две Кореје након пребега војника

Foto Tanjug,AP Photo

SEUL - Severnokorejski vojnik prebegao je rano jutros u Južnu Koreju, što je drugo takvo bekstvo za poslednjih pet nedelja i četvrto od početka godine.

Južnokorejska agencija Jonhap objavila je da je 19-godišnji vojnik iskoristio gustu maglu i prebegao, a za njim niko nije pucao, kao što se dešavalo u ranijim slučajevima.

Navodi se da je vojska Južne Koreje nakon sat i po ispalila 20 metaka upozorenja iz automatske puške K-3 kada su se vojnici Severne Koreje približili demilitarizovanoj zoni, a posle manje od sat vremena čuli su se pucnji sa severnokorejske strane granice.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Aleksandar

21.12.2017. 10:34

kako njih "braća" ameri uce da pucaju ako se neko priblizi njima a oni smeju drugima pa kad drugi pripucaju onda je to napad..more bre