Hilari Trampu namestila rusku vezu

D. Savić

25. 10. 2017. u 10:14

Rivalka šefa Bele kuće na predsedničkim izborima finansirala istragu o njegovim vezama. "Vašington post": Klintonova platila istragu o uticaju Moskve

Хилари Трампу наместила руску везу

Hilari Klinton i Donald Tramp AP Photo

IZA "antitrampovskog dosijea" o navodnoj povezanosti aktuelnog šefa Bele kuće sa Rusima stoji istraga koju je, tokom predsedničke kampanje 2016. godine, finansirala njegova demokratska rivalka Hilari Klinton.

Donald Tramp tvrdi da je žrtva u toj političkoj istrazi koja je dovela da žestokih optužbi o njegovoj povezanosti s Kremljom. Zbog tih optužbi u Vašingtonu besni i antiruska i antitrampovska kampanja.

Američki dnevnik "Vašington post", koji je prvi izvestio da je ta istraga plaćena sredstvima predsedničke kampanje nekadašnje prve dame i Demokratskog nacionalnog komiteta (DNK), tvrdi da su isplate trajale do izbora, novembra 2016:

- Kampanja Klintonove i DNK platili su istragu koja je dovela do antitrampovskog dosijea lažnih vesti. Žrtva u ovoj priči je predsednik - navodi Foks njuz.

"Post" precizira da je advokat Mark Ilajas, koji je radio za predizborni tim Hilari Klinton i DNK, aprila 2016. platio vašingtonskoj firmi "Fjužen Dži-Pi-Es" da istraži Trampove veze s Rusijom. Ta firma je zatim angažovala bivšeg obaveštajnog agenta britanske službe MI6 Kristofera Stila. On je sačinio dosije na 35 strana koji je postao centralno pitanje kongresnih istraga o mešanju Rusije u izbore u SAD.

Zanimljivo je, međutim, da je istragu o Trampu pre Hilari finansirao njegov rival na unutrastranačkim republikanskim izborima, čiji identitet još nije poznat. Kada su unutarstranački izbori pokazali da će Tramp izbiti u prvi plan, istragu protiv njujorškog tajkuna preuzela je kampanja Klintonove.

ISTRAGA PROTIV OBAME I KLINTONOVE Republikanski kongresmeni najavili su istrage o Obaminom dogovoru iz 2010. godine, kojim je Rusija preuzela 20 odsto američkih zaliha uranijuma, kao i okolnosti pod kojima je prekinuta istraga o spornim mejlovima Klintonove dok je bila državna sekretarka, i zašto je zbog toga nikada nije optužio FBI.

Iz DNK negiraju da nisu bili uključeni u odluke o istrazi, ali da se vodi "ozbiljna federalna istraga o vezama Trampa i Rusije i američka javnost zaslužuje da zna šta se dogodilo". Firma "Fjužen Dži-Pi-Es" zatražila je, međutim, od federalnog sudije da blokira zahtev Odbora za obaveštavanje Predstavničkog doma Kongresa za pristup bankarskim podacima te kompanije, tvrdeći da bi to predstavljalo kršenje njenih ustavnih prava. Tramp je dosije okarakterisao kao "lažnu stvar", a Bela kuća kao "pravi skandal":

- Klintonova kampanja je platila za lažni dosije o Rusiji, a zatim o tome lagala i prikrivala ga - saopšteno je iz Bele kuće, dok je Tramp prethodno na "Tviteru" napisao da bi Ministarstvo pravde i FBI "trebalo hitno da objave ko je platio za to".


NEVOLjE ZA ZASTAVAMA

RUSKE zastavice poletele su prema Trampu na Kapitol hilu, uz povike: "Tramp je izdajnik". Ruske zastavice, na kojima je pisalo "Tramp", bacao je, kao i u julu, Rajan Klejton (36), član organizacije "Amerika preduzima akciju", koja traži opoziv američkog predsednika. Odmah je priveden i protiv njega je pokrenuta prijava. U međuvremenu, SAD su vratile ruske zastave, skinute sa zgrade Generalnog konzulata Rusije u San Francisku kada je zatvoren, kao i rusku arhivu iznetu iz te zgrade.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (15)

realist

25.10.2017. 10:57

Ova treba platiti da pregleda zasto je njen muz bombardovao Srbiju,oni su najprokleti i najperverzne ljudi u Svetu.

Увек исто

25.10.2017. 11:06

Подмићивање, лажи, манипулације, наметање "истине", ... бомбардовање, оснивање лажних судова, монтирани процеси, осуђивање.... Бар је нама овде све то више него ЈАСНО!!!

Prava Opozicija

25.10.2017. 11:11

Eto gde ode lova od poreskih obveznika Srbije. Za finansiranje prljavih Americkih poslova protiv Rusije. Setimo se da je Vucic bio pametan i uplatio nekoliko miliona dolara za predsednicku kampanju Hilari Klinton.

Stole

25.10.2017. 11:15

A tu su i naše pare koje je AV dao fondaciji Klinton misleći da ce Hilari da pobedi Trampa..ali se zeznuo.

prellee

25.10.2017. 11:41

Koliko je ova žena samo petljala u US, na Balkanu,na Bliskom Istoku.Šta je samo SRBIMA lošeg napravila.Želi sebe prikazati kao korektna,znana, dobronamjerna osoba a ustvari je sve radila suprrotno i to se pokazuje sad, zla, pokvarena,lažljiva i nimalo dobronamjerna, ni prema US. Zla žena,kratko rečeno.Šta je samo radila Sandersu,čime se nije koristila.Koristila privatni e-mail i šta je još htjela napakovati TRAMPU.Rusi mu namjestili izbor predsjednika. Koji IDIOTIZM. Vređa inteligenciju čovjeka.

straja

25.10.2017. 21:39

@prellee - Imajte razumevanja za tu zenu...uz onakvog muza sta moze da se ocekuje.ako je samo "metla" u pitanju i nije mnogo!!!!!

Само питам

25.10.2017. 12:03

Је л' то платила од Вучићеве донације?

само

25.10.2017. 13:25

Цела фама око Клинтонке и Трампа служи као димна завеса да Трамп не испуњава предизборна очекивања, да је у ствари исти каква би она била или било који кандидат.

KILLARY & BAGRA

25.10.2017. 21:22

Namestice oni Trampu jos i vise, daj boze da ne dozivi Kenedijevu sudbinu. OD NJIH SE MOZE SVAKO ZLO OCEKIVAT.

Ma Dajte

25.10.2017. 23:39

Ne branim Vučića niti bilo koga drugoga, ali niko ni u najludjim snovima nije mogao da zamisli da će Tramp pobediti. Budimo realni. Svi su mislili da će ona hohstaplerka glat odneti pobedu. Zato je svako i uplaćivao njoj.