Zaustaviti curenje podataka iz Bele kuće
23. 07. 2017. u 21:17
Novoimenovani direktor za komunikacije Bele kuće Entoni Skaramuči najavio je danas oštre mere protiv nedozvoljenog odavanja informacija koje je dovelo do novinskih naslova nepovoljnih po Trampa
Thinkstock
"Jedna od prvih stvari koje nameravam da uradim jeste da zaustavim ''procurivanja''", rekao je za Foks njuz Skaramuči, koga je Tramp u petak postavio na ovu funkciju.
Obećavši "novi početak" u Beloj kući, počev od pomenutih mera, Skaramuči je napomenuo da je "to Vašington, pa će biti nemoguće zaustaviti baš svako odavanje".
"Ali, mislim da je ovo što se sada dešava visok nivo neprofesionalizma i da ne ide u korist predsedniku", rekao je on, upozorivši da će, ako treba, "preduzeti dramatičnu akciju kako bi sprečio takva odavanja".
U komentarima za Si-Bi-Es Njuz, objasnio je šta bi mogla da znači ta "dramatična akcija", upozorivši da će otpustiti one za koji se utvrdi da su davali izjave medijima bez odobrenja.
"Ako žele da ostanu deo osoblja, moraće da prestanu sa odavanjem", zaključio je Skaramuči.