Policija ispalila suzavac na demonstrante u Atini

Tanjug

17. 05. 2017. u 09:26

Grčka policija upotrebila je suzavac da bi rasterala demonstrante koji su se u centru Atine okupili na protestu zbog novih mera štednje, o kojima se raspravlja u parlamentu

Полиција испалила сузавац на демонстранте у Атини

AP Photo/Thanassis Stavrakis

Grčka policija upotrebila je suzavac da bi rasterala demonstrante koji su se u centru Atine okupili na protestu zbog novih mera štednje, o kojima se raspravlja u parlamentu.

Pozivajući se na svedoke, Rojters navodi da je policija ispalila nekoliko suzavaca.

Pojedini demonstranti su policiju zasuli petardama.

AP navodi da je nekolko desetina demonstranata gađalo policiju kamenicama i bakljama, ispred zgrade parlamenta, posle marša oko 12.000 ljudi koji je protekao mirno.

Širom Grčke radnici su napustili svoje poslove stupivši u generalni štrajk, za koji se očekuje da će poremetiti rad službi privatnog i javnog sektora.

Radnici protestuju zbog novih mera štednje koje će biti primenjivane i posle okončanja trećeg aranžmana sa međunarodnim kreditorima za finansijski spas Grčke iduće godine.

Javne bolnice rade samo sa hitnim osobljem, a ima prekida i u gradskom prevozu, navodi AP.

Kontrolori leta na aerodromima obustavili su posao na četiri sata, u sred dana, što je dovelo do odlaganja ili otkazivanja više od 150 letova.

Mornari su započeli četvorodnevni štrajk, koji je počeo u utorak, a ostaviće trajekte u lukama do petka.

Radnici protestuju zbog novih mera štednje, za koje će se u parlamentu glasati u četvrtak, a uključuju smanjenja penzija i povećanje poreza.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (2)