Dodir “Sotone” 2.000 puta jači od “Debeljka” iz Hirošime!
26. 10. 2016. u 14:12
Rusija je predstavila ekskluzivne fotografije svog najvećeg nuklearnog projektila ikada, koji je u razvoju od 2009. godine, i koji je u stanju da uništi površinu veličine Francuske
.jpg)
Ministarstvo odbrane Rusije, planira da krajem 2018. godine stavi u operativnu upotrebu najnoviju verziju interkontinentalnog balističkog projektila “Sarmat”, koji je u NATO krugovima poznatiji pod nazivom “Sotona 2”.
Rusija je predstavila ekskluzivne fotografije svog najvećeg nuklearnog projektila ikada, koji je u razvoju od 2009. godine, i koji je u stanju da uništi površinu veličine Francuske.
Balistička interkontinentalna raketa RS-28 Sarmat, nazvana „Sotona 2“ od straneNATO-a, ima maksimalnu brzinu od 7km u sekundi i dizajnirana je da nadmudri antiraketni štit.
Najnoviji“Sarmat“ projektil može da isporuči bojeve glave od 40 megatona – što je 2.000 puta jačeod atomskih bombi bačenih na Hirošimu i Nagasaki 1945. godine.
RS-28 „Sarmat“ raketa sadrži 16 nuklearnih bojevih glava i u stanju je da uništi površinu veličine Francuske ili Teksasa,i u stanju je da izbegne neprijateljski radar, navodi ruska novinska mreža „Zvezda”, koja je u vlasništvu Ministarstva odbrane Ruske Federacije.
Očekuje se da će najnoviji „Sarmat” imati domet 10.000 km, što će omogućiti Moskvi efikasno sredstvo odvraćanja od eventualnog napada na teritoriju Rusije.
Predsednik Rusije Vladimir Putin navodno planira da „osveži” borbene redove i zameni stariju verziju SS-18 novom, zbog niza nedavnih neslaganja sa Zapadom, što je rezultat obostrane oštre retorike na relaciji Moskva-Vašington u poslednje vreme.
.jpg)
Rusko Ministarstvo odbrane planira da stavi „Sarmat“ u operativnu upotrebu krajem 2018. i zameni poslednji SS-18 do 2020. godine.
Igor Sutjagin, stručnjak za ruske nuklearne sposobnosti na „Royal United Services Institute“ u Londonu, izjavio je za “Dejli mejl”: 'SS-18 je starskoro 30 godina. Njegov rok upotrebe je odavno prošao. Projektili SS-18, na koje se Rusija još uvek oslanja, projektovani su još 1988. godine za vreme Sovjetskog Saveza, a proizvedene su u fabrici u Dnjepropetrovsku, na teritoriji današnje Ukrajine. Ovaj potez Rusije je potvrdio da ona, sve i da ima najtoplije odnose sa NATO paktom, i dalje teži ka modernizaciji i modifikaciji svog teškog naoružanja”.
Dr Sutjagin je takođe istakao da najnovija verzija “Sarmat” rakete, ne samo da je suviše brza, već da se može osloboditi od predvidive putanje leta, kao i da je dorasla NATO antiraketnom štitu, stacioniranom u Rumuniji.
čiča
26.10.2016. 15:36
E ovo već zabrinjava kako li će na ovo reagovati klintonka , postaje veoma zanimljivo
Joj sto nece da upotrebe samo jednu!
Bas lepo
braco dajte jednu nama da resimo sve probleme
Ja cu oceniti da mi se vest dopada onda kada se bude pisalo da na zemlji vise nema nuklearnog naoruzanja!
Komentari (14)