Akcije na Vol stritu ostvarile solidan rast
28. 09. 2016. u 01:01
Akcije na Vol stritu danas su zabležile solidan rast s najvećim dobicima među tehnološkim kompanijama

Akcije na Vol stritu danas su zabležile solidan rast s najvećim dobicima među tehnološkim kompanijama.
Značajne dobitke ostvarile su i kompanije usmerene na potrošače pošto je danas objavljeno da je indeks poverenja američkih potrošača u septembru porastao na najviši nivo za devet godina, što bi moglo da bude znak da će privredni rast SAD da se ubrza narednih meseci.
S druge strane, energetski sektor je u gubicima pošto je pala cena nafte s razočaranjem investora što članice OPEK-a nisu postigle dogovor o zamrzavanju nivoa proizvodnje nafte.
Industrijski indeks Dau Džons porastao je 0,7 odsto, indeks Standard end Pur 500 0,6 odsto, a tehnološki Nasdak 0,9 odsto.
Trgovanje u Evropi završeno je s gubicima - francuski indeks KAK-40 pao je 0,2 odsto, nemački Daks 0,3 odsto, a britanski FTSE 100 0,2 odsto.
U Azji je indeks Hang Seng u Hongkongu porastao je za 1,1 odsto, tokijski Nikei 225 dobio je 0,8 odsto, Šangajski kompozitni indeks 0,6 odsto, a seulski Kospi 0,9 odsto. Ojačali su i reperni indeksi na berzama u Novom Zelandu i Tajlandu.
Cene nafta danas su značajno pale - referentna američka sirova nafte pa je za tri odsto na 44,6 dolara za barel, dok je cena nafte Brent smanjena pala za 3,1 odsto na 45,9 dolara za barel.
Bambi
28.09.2016. 02:53
Kako li se kreću akcije EI Niš?
e, sad mi je lakse.
Komentari (2)