U Alžiru uništeno dva miliona falsifikovanih CD-a i DVD-a

Beta

24. 05. 2016. u 20:01

Brdo od dva miliona falsifikovanih CD-a i DVD-a zaplenjenih 2015. godine uništeno je u glavnom gradu Alžira tokom operacije zaštite autorskih prava u toj zemlji gde je piraterija masovna

У Алжиру уништено два милиона фалсификованих ЦД-а и ДВД-а

Foto Tanjug, AP

Brdo od dva miliona falsifikovanih CD-a i DVD-a zaplenjenih 2015. godine uništeno je u glavnom gradu Alžira tokom operacije zaštite autorskih prava u toj zemlji gde je piraterija masovna.

Uništavanje je simbolično obavljeno u blizini Ministarstva kulture, pred premijerom Abdelmalekom Selalom, nekoliko ministara i muzičara, saopšteno je danas.Među uništenim kompakt diskovima bili su albumi muzičara alžirske popularne muzike "rai", mešavine arapskog folka sa elementima francuskih i španskih melodija.

Iako su građanima dostupni na internetu, na ulicama Alžira se prodaju falsifikovani muzički CD-a i DVD-a s filmovima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije