Fanatizam vodi decu u pakao Sirije
11. 02. 2016. u 09:05
Najmanje 70 mališana iz BIH odveli na ratište njihovi roditelji koji su se pridružili ID. Muharem Džinić iz sela Ošve na ratno područje odveo čak devetoro dece

U SIRIJSKOM ratnom paklu se trenutno nalazi najmanje sedamdesetoro dece iz Bosne i Hercegovine! Tamo su ih odveli njihovi roditelji koji su se priključili Islamskoj državi.
Tako podaci obaveštajno-bezbednosnih službi u BiH govore da je Muharem Džinić, pripadnik zajednice radikalnih islamista u selu Ošve kod Kalesije, u sirijski rat, zajedno sa suprugom sa kojom se po šerijatskom zakonu venčao, odveo čak devetoro dece.
- Među stotinama radikalnih islamista iz BiH u Siriju od 2014. otišlo je i 29 bračnih parova koji su poveli i decu među kojom je bilo i devojčica starih tek tri godine - kaže naš sagovornik, blizak bezbednosnim strukturama BiH.
Poznati terorista Nusret Imamović, koji je na terorističkoj listi Stejt departmenta, takođe se nalazi na sirijskom ratištu. I on je odveo sina na to područje.
Ismar Mešinović, rodom iz Teslića, odveo je sina Ismaila Davuda u Siriju. Mešinović je sina odveo iz Italije, kazavši supruzi da dečaka vodi na nekoliko dana roditeljima u Bosnu. Ali Ismar je sa dečakom otišao u Siriju da bi se pridružio borcima Islamske države. Nedugo nakon toga je poginuo, a Ismail je ostao sa pripadnicima ID. Mališanu se otad gubi svaki trag.
To nije jedinstven slučaj, jer nakon što im roditelji poginu, deca iz BiH ostaju prepuštena sama sebi ili o njima brigu preuzme neko od pripadnika Islamske države.
Bezbednjaci su pregledom video-snimaka pripadnika ID u Siriji prepoznali nekoliko mladića poreklom iz BiH. Neki od njih na tim snimcima pozivaju muslimane iz BiH da im se pridruže u džihadu, a osoba identifikovana kao Mehdin Delić uz to je tražila od istomišljenika da u Bosni i Hercegovini sprovode samoubilačke napade i ubijaju nevernike.
- Između 70 i 80 državljana BiH je uključeno u oružane sukobe na tom ratištu. Jedan broj njih se vratio, oko 30 ih je poginulo. Naša saznanja pokazuju da se u Siriji i Iraku trenutno nalaze i 33 žene - rečeno nam je u Agencija za istrage i zaštitu BiH.
Ekspert za borbu protiv terorizma Dževad Galijašević tvrdi da bezbednosne službe u BiH gube bitku sa teoristima.
- Naše službe nikako ne uspevaju da spreče odlazak ljudi u Siriju. Problem je što ni Turska, odakle državljani BiH ulaze u Siriju, nije iskren partner u borbi protiv ID, jer turske službe očito ne obaveštavaju naše institucije o ljudima iz BiH koji odlaze u Siriju - kaže Galijašević.
Britanski "Telegraf" objavio je nedavno podatke iz 2014. godine prema kojima se u Siriji i Iraku na strani ID bori čak 330 državljana BiH.
RAZARAJUĆA IDEOLOGIJA
GALIJAŠEVIĆ kaže za "Novosti" da su nezvanične brojke još poraznije i da je u Siriju otišlo čak 50 bračnih parova iz BiH i da se tamo nalazi 110 dece iz BiH.
- Reč je o destruktivnoj ideologiji koja uništava porodicu. Odvesti decu i suprugu iz BiH u sirijski rat u situaciji kada stotine hiljada Sirijaca sa svojim porodicama i decom beži glavom bez obzira iz te razorene zemlje ne može se racionalno objasniti osim verskim fanatizmom. Svesno žrtvuju sebe i porodicu za džihad - rekao je Galijašević.
Ja BL
11.02.2016. 09:20
Primitivci I psihopate.
pakt sa šejtanom
Neka idu.
ISIL je objavio slike sa javnog pogubljenja na trgu u Raki gde 4-godishnji Isa Dare [ iz Britanije,otac mu poginuo proshle godine ] ubacuje bombu u automobil sa 3 lisicama vezanih mushkaraca [tekst na Al Masdar News-,,4 year old ISIS fighter executes 3 men in Raqqa'' ].
mabre nek su prokleti i americki kauboji i ruski alkoholicari!doveli su bre do rata gde najvise ginu deca!sunce li vam kalaisano!geopolitiku svoju jurite i ne obazirate se na nesrecu katastrofu koju izazivate!voleo bi bre u rusiji ili u americi da se ovako zarati pa da osetite sve nesrece koje ste doneli ovom jadnom svetu!medvedev zbog svog posta predsednika glasao za bobardovanje libije a koliko brre dece poginuse!!!
Komentari (8)