Najskuplji penthaus na Menhetnu prodat za čak 238 miliona dolara
24. 01. 2019. u 23:07
Osnivač hedž fonda Citadel, milijarder Ken Grifin, kupio je na Menhetnu penthaus za oko 238 miliona dolara

Foto Tanjug/Ap
Grifin je kupio penthaus u soliteru koji je u izgradnji, na adresi Central Park Saut 220, navodi list i dodaje da je ovo rekordan kupoprodajni ugovor i najskuplja nekretnina ikada prodata u SAD-u.
Grifin nije novajlija u kupovini domova multimilionske vrednosti, napominje se u tekstu i precizira da je ove godine kupio nekoliko spratova u jednom čikaškom stambenom kompleksu za 58,75 miliona dolara, što je takođe rekordan iznos među najskupljim nekretninama ikada kupljenim u Čikagu.
PROČITAJTE JOŠ - Neko će živeti i u ovom penthausu od 95 miliona dolara!
Takođe, u Majamiju je 2015. kupio penthaus za 60 miliona dolara, što je najviša cena plaćena za jedan apartman u tom gradu u američkoj saveznoj državi Florida, a početkom ovog meseca je pazario i dom u Londonu za 122 miliona dolara, piše WSJ.

Grifin je počeo da se bavi investiranjem sa 19 godina dok je živeo u studentskom domu na Harvard univerzitetu.
Niko
25.01.2019. 08:30
a gde je taj menheten ,neka vukojebina na kraju jos vece selendre ???.
To se zove pranje novca na visokom nivou.
Komentari (1)