Mužjak kornjače pešačio 10 km i došao do ženke u zoo-vrtu
12. 10. 2017. u 19:45
Jedan mužjak kornjače krenuo je na put od gotovo 10 kilometara ka lokalnom zoo-vrtu, u koji se bila uselila mlada ženka

Ilustracija/Pixsel bay
Nažalost, nije dobio priliku da se druži sa 15-godišnjom kornjačom Astrid, jer ga je jedan prolaznik primetio i prepoznao po oglasu koji je njegova vlasnica Džoan Steton objavila na Fejsbuku.
Pročitajte još: Tajland: U more pušteno 1.066 kornjača da kralj živi duže
Prema Džoaninim rečima, Fredi je obična spora kornjača, pa vlasnici nije jasno kako je uspeo da pređe toliku razdaljinu.
„Ubrza pomalo kad se ustremi na maslačak. Da li je jeo maslačke pre nego što je krenuo, nikad nećemo saznati“, rekla je ona.
Fredi je član porodice Steton duže od pola veka. Gubio se nekoliko puta i jednom je čak nestao na godinu dana, zbog čega je Džoan odlučila da mu napiše adresu na oklopu.
Adresa je sada gotovo nevidljiva na Frediju, ali ga Džoan prepoznaje po tragovima bele boje.
(sputniknews.com)
Citateljka
12.10.2017. 20:03
To se zove ljubav! Nekima je tesko i 100 metara da predju.
Мени је прошле године побегла корњача!
@citateljka: pa onda nije ljubav, bar ne njegova... Msm ako je on u pitanju, a ne ona
Komentari (3)