DAN DEČIJE KNJIGE: Poseta osnovnim školama
01. 04. 2019. u 23:07
Zavod za udžbenike i nastavna sredstva sutra će, povodom Međunarodnog dana dečije knjige, organizovati druženje sa decom u osnovnim školama u Trnovu, Palama i Čelincu

Free Images Pixabay
Tokom posete osnovnim školama predviđeno je druženje sa decom u trajanju jednog školskog časa gde će im se govoriti o značaju čitanja i razgovarati o njihovim omiljenim knjigama i junacima iz bajki i knjiga, saopšteno je iz Zavoda za udžbenike i nastavna sredstva.
Pročitajte još: OBELEŽEN SVETSKI DAN KNjIGE: Disova izgubljena strofa
U 9.45 časova biće priređeno druženje sa učenicima Osnove škole "Trnovo" uz Andersenove bajke, te promovisan i ilustrovani rečnik "Učimo engleski", a u 13.30 časova sa učenicima četvrtog razreda OŠ "Srbija" na Palama uz poeziju Ljubivoja Ršumovića, a planirana je i radionica ilustracije.
U OŠ "Miloš Dujić" u Čelincu u 11.30 časova književnik Ranko Pavlović promivisaće knjigu "Kako se ispričala neispričana bajka".