Okončan sastanak Saveta za nacionalnu bezbednost
08. 03. 2019. u 08:57
Parlament tzv. Kosova je Platformu usvojio uz poruku premijera Ramuša Haradinaja da su "granice Kosova nedodorljive", odnosno da to znači "očuvanje Kosova od 17. februara 2008."
.jpg)
Sednica Saveta za nacionalnu bezbednost, foto Tanjug
Pročitajte još:PLATFORMA KRITIKOVANA U PRIŠTINI: Daje prostor za razne interpretacije
Na sastanku su bili premijerka Ana Brnabić, šef BIA Bratislav Gašić, prvi potpredsednik Vlade i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić,ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović, ministar odbrane Aleksandar Vulin, načelnik Generalštaba, general-potpukovnik Milan Mojsilović, kao i direktor Policije Vladimir Rebić i drugi.
Predsednik Udruženja kidnapovanih i ubijenih na KiM Simo Spasić, nadomak Predsedništva, transparentom pozvao je srpske vlasti na zaustavljanje dijaloga s "vođama OVK".
Pročitajte još:Selaković: Odgovor Vučića biće racionalan, odgovoran i čvrst
Foto N.Skenderija

Foto N.Skenderija

Kosovski parlament je Platformu usvojio uz poruku premijera Ramuša Haradinaja da su "granice Kosova nedodorljive", odnosno da to znači "očuvanje Kosova od 17. februara 2008.", kada je, inače, Priština jednostrano proglasila tzv. nezavisno Kosovo.
Foto N.Skenderija

Za Beograd je taj dokument, još od momenta kada se pojavila njegova prva verzija u javnosti, bila znak da Priština zapravo neće kompromis, neće dijalog, neće nikakav dogovor osim pukog priznanja i to u granicama koje je sama odredila na teritoriji Republike Srbije.

Foto N.Skenderija

Predsednik Vučić je nedavno, na Minhenskom forumu, rekao da je ono što su kosovski Albanci dostavili skupštini kao platformu za nastavak dijaloga sa Beogradom zapravo - platforma protiv dijaloga.
Prethodna sednica Saveta za nacionalnu bezbednost održana je krajem novembra prošle godine, kada je Priština uvela 100 odsto uvećane takse na srpsku robu.
jeca
08.03.2019. 09:11
Dosta stvari zavisi od ovog sastanka.
Bezbednost ljudi je dovedena u pitanje i drzava reaguje.
Nadam se da ce ovaj sastanak doneti jasne i cvrste buduce korake srbije
Nadamo se pozitivnom resavanju problema.
Država će sigurno zaštiti svoje građane i njihovu imovinu na KiM.
Komentari (86)