Komentar: Ćutanje

Dragutin Stevanović

01. 12. 2018. u 12:08

Od Aranđelovdana, 21. novembra, kad je Priština, kršeći sve međunarodne, briselske i ljudske norme, udarila harač od 100 odsto na robu iz centralne Srbije, sve je teže snabdevanje Srba na KiM

Коментар: Ћутање

UTVRĐENO je da čovek može bez hrane dve-tri nedelje. Zato se unapred izvinjavamo dolepomenutima ako, držeći se te činjenice, računaju da imaju još bar nedelju dana da se oglase.

Od Aranđelovdana, 21. novembra, kad je Priština, kršeći sve međunarodne, briselske i ljudske norme, udarila harač od 100 odsto na robu iz centralne Srbije, sve je teže snabdevanje Srba na KiM. Nedostaje mleka, hleb je poskupeo. Bolnica ostaje bez kiseonika i lekova. Narodne kuhinje su pred zatvaranjem. Studentska menza ostaje bez zaliha. Samo je straha napretek...

Već danima se narod okuplja na KiM da bi svet upozorio kako Priština hoće da ga istrebi. I poziva Evropu da otvori oči. Zaokupljen mukom, ne vide da žmure mnogi koji ne bi smeli.

Gde su studenti iz centralne Srbije - osetljivi, izgleda, samo kad im se čačne u bodove - da kolegama u Pokrajini upute podršku? Zašto lekari, koji najbolje znaju šta je sve neophodno za normalan rad, ne alarmiraju svetske organizacije jer se u Mitrovici troše poslednje zalihe lekova?! Hoće li prosvetari progovoriti pre 1. septembra, kad tradicionalno dignu glas za svoja prava? Zašto se razne nevladine organizacije, hronično hipersenzibilne na kršenje ljudskih prava, ne uznemire na vapaj iz narodih kuhinja sa KiM da će uskoro sa kazana morati da vrate 2.300 ugroženih?

Ima tu još mnogo esnafskih udruženja i organizacija koji ne bi smeli da ćute. Da su svi, svako u svom "resoru", reagovali preko međunarodnih organizacija čije seminare i spa programe redovno posećuju, možda bi se i svet više uznemirio. Zato neka nas previše ne čudi što se u onim zgradurinama EU često ćuti na teror nad Srbima. Izgleda, nažalost, da smo te evropske "vrednosti" prvo prekopirali.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)