Grabar-Kitarović: Dati podršku evropskom putu Beograda i Prištine

Tanjug

08. 10. 2018. u 23:35

Hrvatska predsednica Kolinda Grabar-Kitarović izjavila je danas da Beograd i Prištinu treba podržati na njihovom evropskom putu

Грабар-Китаровић: Дати подршку европском путу Београда и Приштине
Hrvatska predsednica Kolinda Grabar-Kitarović izjavila je danas da Beograd i Prištinu treba podržati na njihovom evropskom putu.

"U razgovore Beograda i Prištine Hrvatska se neće mešati, ali će ih pratiti i ohrabrivati", poručila je, između ostalog, Grabar-Kitarović posle razgovora s generalnim sekretarom Jensom Stoltenbergom u Zagrebu, prenela je N1.

Agencija Hina je prenela da je hrvatska predsednica istakla da "svi mi, posebno u EU, moramo zadržati Srbiju i Kosovo na putu pregovora", te da je dodala da će se Hrvatska zalagati za prisustvo Kfora sve dok se sigurnost na Kosovu ne konsoliduje.


"Hrvatski kontigent Kfora ostaće koliko god bude potrebno", rekla je Kolinda Grabar-Kitarović.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (55)

Uni

09.10.2018. 09:02

Podizanje javne svesti Albanaca od ključnog značaja za dalji tok dijaloga. Srbija ostaje dosledna svoje politike.

Neda

09.10.2018. 10:23

@Aleksa - Slažem se sa tobom, kad god im se pružila prilika saplitali su nas. Tako da, izjava je korektna ali šta se krije iza nje videćemo.

Ana

09.10.2018. 09:43

Srbije je pokazala i najljucim neprijateljima da je zemlja mira i prosperiteta i da je bilo definitivno dosta stradanja na Balkanu, vreme je za mir i dobrosusedske odnose. Bravo.

Neda

09.10.2018. 10:20

Razgovori Beograda i Prištine su unutrašnja stvar Srbije i ne bi bilo korektno mešati se u njih, izjava joj je sasvim suvišna.

Sanja

09.10.2018. 11:42

Podrška Hrvatske nam je od izuzetnog značaja, puno nam znači što podržavaju naš put ka Evropskoj Uniji.

Bogoljub

09.10.2018. 12:34

Nisam najbolje siguran ali nešto Kolindi ne verujem, pogotovo što ona sve radi iz nekog ličnog interesa.

Marina

09.10.2018. 14:53

Ako je njena podrska iskrena, onda joj hvala. Da se i Hrvatska malo dozove pameti

kalimero-x

09.10.2018. 18:50

Izvinite gospodo novinari, jel vam ovo vest? Kaze gda.precednica da ce njena drzava podrzati itd. Ako mi je od neceg muka ono od izgovorenih gluposti kojima nas dnevno zasipate,bez smisla i znacenja? Pa evo ja vas podrzavam da vam vlasnik novina utvrdi minimalnu placu od 2000€ da posignete EU nivo!