KOMENTAR: Svađa

Dragan Vujičić

11. 08. 2018. u 13:15

Rekao bi čovek: Došlo zadnje vreme! Slično je, pamte stariji, zabeleženo 1941. kada su Nemci iz Zapadne Slavonije bežeći od ustaškog terora išli masovno u partizane

КОМЕНТАР: Свађа

PISMO Nataše Kandić i Sonje Biserko visokoj predstavnici EU Federiki Mogerini, u kom od nje traže da se izjasni o podeli Kosova - "opasnom dogovoru Srba i Albanaca koji bi legitimisao princip etničkog vlasništva nad teritorijom" - nije ni stiglo u Brisel, a kao iz topa im je odgovorila Jelena Milić, sa svog isturenog položaja NATO u Srbiji.

"Pismo je kontroverzno. Ne nudi sprovodljivo rešenje. Proističe da ne veruju u EU integracije, jer smatraju da bi sporazum, ako se postigne, mogao da dovede do dramatičnih posledica u regionu", navela je Milićeva. Primetila je i da se pominju nestali, ali da se ne traže suđenja za ratne zločine. Između redova provejava sumnja da je to zbog albanskih glavoseča.

Rekao bi čovek: Došlo zadnje vreme! Slično je, pamte stariji, zabeleženo 1941. kada su Nemci iz Zapadne Slavonije bežeći od ustaškog terora išli masovno u partizane gde su formali odred "Telman". (Hitler je zbog toga bio izbezumljen.)

Šta posvađa najveće srpske NVO milionerke? Ode li Jelena u Srbe?

Kandićeva, nosilac Haradinajevog priznanja "Mapa zlatnog Kosova", zakoračila je (pre)daleko. I pre ukidanja granice Albanije i KiM, najavljenog za 1. januar 2019, "okočila" je "veliku Albaniju". Vetar u leđa joj je dao Eliot Engel, uticajni američki konresmen, koji ju je nominovao u Nobelovom komitetu u kategoriji za mir. (Tamo odavno stanuje "nečastivi".)



Milićeva se, kažu, strogo drži protokola. Pre nego što nešto "baci na papir", pogleda u dnevnu NATO zapovest. Izgleda da tamo ne piše - "velika Albanija". Međutim, šta ćemo mi Srbi ako Nataša u decembru "zagrli" "Nobela"?

U tom slučaju, krivične prijave za premeštanje leševa sa KiM, za ucenu svedoka, mešanje u rad Tužilaštva za ratne zločine, ostaće zauvek u - fiokama.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

P.Rakočević, Štutgart

13.08.2018. 06:37

Vuja preteruje.Podunavske Švabe nemačkog porekla nisu "masovno" bežale u partizane. Vrlo malo komunista je prema nemačkim podacima bilo u četi (ne u odredu!) "Telman" -nemački Thälmann! 1943.g.bilo ih je samo četrdesetak vojnika i oficira a godinu kasnije manje od trideset. Ime je četa dobila po komunisti Vajmarske republike koji je skončao u konc-logoru. Nije jasno da li su bežali od zločina ustaša ili pre zbog komun.ideala! U zloglasnu"Prinz Eugen" SS diviziju Švaba je otišlo na hiljade više!