Janković odbio Đilasa

S. S. R.

17. 04. 2018. u 22:38

Predsedništvo PSG odlučilo je da odbije predlog Dragana Đilasa o ulasku u "Savez za Srbiju", jer se, kako su naveli bivši gradonačelnik bavi formom i podelom funkcija

Јанковић одбио Ђиласа

Foto Facebook / PSG

PREDSEDNIŠTVO Pokreta slobodnih građana odlučilo je sinoć da odbije predlog Dragana Đilasa o ulasku u "Savez za Srbiju", jer se, kako su naveli bivši gradonačelnik bavi formom i podelom funkcija, a ne izgradnjom jasne političke vizije oko koje bi se okupile političke snage.

Na popodnevnom sastanku Đilas je predložio da on bude menadžer opozicionog bloka. Janković je imao svoj predlog da sve odluke treba da donosi predsedništvo, a sličnog stava je i Janko Veselinović, iz Pokreta za preokret. Do dogovora o zajedničkoj platformi nije došlo što je PSG sinoć i potvrdio posle sednice predsedništva.

Prema našim saznanjima, Janković je predložio da sve odluke donosi predsedništvo konsenzusom. To znači da svi moraju biti "za" ili dvojica "za", a jedan član uzdržan, da bi se nešto usvojilo. Naš izbor navodi da za Jankovića nije sporna funkcija menadžera saveza, ali se zalaže za to da ga bira predsedništvo.

PROČITAJTE JOŠ: Đilas i Janković prave program

Praktično, Đilas bi mogao da bude na tom položaju, a pod svojevrsnom kontrolom ostalih članova saveza. I ovde su se putevi Đilasa i Jankovića razišli. Veselinović je predložio da se formira radna grupa koju bi činili predstavnici svih partija koje žele u savez da bi se pronašla zajednička platforma.

Inače, prema prvobitnom planu, sastanak je trebalo da se održi u prostorijama Pokreta slobodnih građana. Ipak, kad su primetili novinare, opozicionari su promenili lokaciju, a predsednik Janković je otišao na novu poziciju za susret.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije