Đilasu funkcija, ali uz kontrolu

S. S. R.

18. 04. 2018. u 13:02

Predstavnici opozicije u utorak razgovarali o savezu

Ђиласу функција, али уз контролу

Janković kreće na sastanak,foto V.Danilov

BIVŠI gradonačelnik Dragan Đilas predložio je da on bude menadžer "Saveza za Srbiju". Predsednik Pokreta slobodih građana Saša Janković smatra da sve odluke u opozicionom bloku treba da donosi predsedništvo, a sličnog stava je i Janko Veselinović iz Pokreta za preokret.

Ovo su, kako "Novosti" nezvanično saznaju, tri predloga koja su se u utorak našla na stolu na sastanku predstavnika opozicije. Do dogovora o zajedničkoj platformi nije došlo, ali će pregovori o ujedinjenju Đilasa, Jankovića, Narodne stranke Vuka Jeremića i još nekoliko partija i pokreta, biti nastavljeni narednih dana.

Prema našim saznanjima, Janković je predložio da sve odluke donosi predsedništvo konsenzusom. To znači da svi moraju biti "za" ili dvojica "za", a jedan član uzdržan, da bi se nešto usvojilo. Naš izbor navodi da za Jankovića nije sporna funkcija menadžera saveza, ali se zalaže za to da ga bira predsedništvo. Praktično, Đilas bi mogao da bude na tom položaju, a pod svojevrsnom kontrolom ostalih članova saveza.

Veselinović je predložio da se formira radna grupa koju bi činili predstavnici svih partija koje žele u savez da bi se pronašla zajednička platforma.

Inače, sastanak je trebalo da se održi u prostorijama PSG. Ipak, kad su primetili novinare, opozicionari su promenili lokaciju, a predsednik Janković je otišao na novu poziciju za susret.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (18)

Mile

18.04.2018. 19:12

Opozicioni dunsteri se dogovaraju da postanu ozbiljni, a narod im se smeje.

milica

18.04.2018. 19:21

Dok država se bori kako da spase Kosovo kako da se što više dovede investitora gospoda sastanče po privatnim lokalima i gledaju kako samo sebi da naprave što bolje mesto u tamo nekom savezu e jadni li ste

Vesna

18.04.2018. 19:25

Realno, imamo li kvalitetnu opoziciju? Nemamo. Zasto? Jer su toliko providni i jasno daju do znanja svima da im nije stalo da drzave i naroda vec do licnog interesa.

Aleksa

18.04.2018. 19:26

I nikako da pokazu ko je veci egoista od njih dvojice , Jankovic malo u vodstvu sledi potez Djilasa ...

Miki

18.04.2018. 19:32

Jankovic je mislio da ce prevarant Djilas zeleti da polaze racune bilo kome?! Smesno.

Sara

18.04.2018. 19:40

Kako ne shvataju da Djilas ovo radi bas da ne bi imao kontrolu i prigrabio dobar deo opozicije pod svoje okrilje.

Deki

18.04.2018. 20:06

Jedno im je zajdničko, to što cela opozicija želi da zgrne što više para u svoj džep.

lidija

18.04.2018. 20:07

Zasto da konrolisete Djilasa, ako je iskren i posten? Sve si Jankovicu ovim rekao.

aan

18.04.2018. 20:47

Djlas je zavrsio za svojom bahatom politikom,vise nikada nece imati sansu da se docepa fotelje,ni on a ni jankovic Jeremic i ostale stetocine iz opozicije.