Dačić u ponedeljak u Rimu na skupu OEBS o antisemitizmu
28. 01. 2018. u 16:29
Ministar spoljnih poslova Ivica Dačić učestvovaće u ponedeljak u Rimu na Međunarodnoj konferenciji o odgovornosti država, institucija i pojedinaca u borbi protiv antisemitizma u regionu OEBS-a

Ivica Dačić / Foto Arhiv VN
Prvi potpredsednik Vlade Srbije i ministar spoljnih poslova Ivica Dačić učestvovaće sutra u Rimu, na poziv šefa italijanske diplomatije Anđelina Alfana, na Međunarodnoj konferenciji o odgovornosti država, institucija i pojedinaca u borbi protiv antisemitizma u regionu OEBS-a.
Konferencija u Rimu predstavlja prvi veliki skup kojim Italija otpočinje ovogodišnje predsedavanje Organizaciji, čija je centralna tema individualna i kolektivna odgovornost država i pojedinaca u borbi protiv antisemitizma.
Učešće ministra Dačića na Konferenciji biće ujedno biti i prilika za brojne bilateralne susrete sa ministrima država učesnica OEBS-a i predstavnicima institucija OEBS-a, saopštilo je Ministarstvo spoljnih poslova.