Na KiM da se okupe oko Srpske liste
21. 05. 2017. u 15:05
Sastanak srpskog rukovodstva sa našim kandidatima za kosovske parlamentarne izbore

Predstavnici Srpske liste u Vladi Srbije / Foto Tanjug / Sava Radovanović
SRBI s Kosmeta treba da se okupe oko Srpske liste na predstojećim izborima 11. juna. Samo tako ujedinjeni biće dovoljno jaki da spreče formiranje vojske Kosova i realizovanje drugih odluka na štetu Srba.
Ovo je suština zaključka sa sastanka premijera Aleksandra Vučić i kandidata Srpske liste za poslanike u skupštini privremenih institucija samouprave u Prištini koji je održan u nedelju u Vladi Srbije. Njihovom razgovoru prisustvovali su i direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić, ministar za rad Aleksandar Vulin i ministar rudarstva Aleksandar Antić.
- Jedini razlog što vojska Kosova ne postoji jeste što su to poslanici SL sprečili - naveo je Vulin. - Kada slušate kandidata za premijera, Ramuša Haradinaja, koji preti da će stići do Niša, može se pretpostaviti šta bi radio ukoliko bi imao vojsku. Srbi to ne smeju da dozvole.
Vulin je naglasio da Srbi moraju da budu jedinstveni, da ne mogu sebi da priušte sukobe, a da Vlada čvrsto podržava SL.
Direktor Kancelarije za KiM Marko Đurić pozvao je Srbe na Kosmetu da se okupe oko Srpske liste, jer, kako kaže, Albanci pokušavaju da različitim zloupotrebama i mahinacijama, pa i kupovinom pojedinih srpskih predstavnika, dođu do mandata.
- Za formiranje vojske Kosova potrebna su četiri glasa od deset srpskih glasova, što se ne sme dozvoliti - kazao je Đurić.
Nenad
21.05.2017. 15:37
Mir ne može biti postignut kroz nasilje. On može biti postignut jedino kroz razumevanje.
Ako je iole ostalo zdravog razuma, moramo ga sada iskoristiti i ujediniti se kao nikada do sada. Svi zajedno protiv neporavde!!!
Zato kosovari pamet u glavu.
Nema sumnje da će građani zaokružiti za mir !
Ne dozvolite da vam Albanci menjaju sudbine. Dragi Srbi budite složni i sami kreirajte svoju sudbinu. Srpksa lista je budućnost i opstanak za sve Srbe na Kosovu i Metohiji!
Komentari (22)