Bitka protiv Vlade u 5 tačaka

D. M.

19. 01. 2016. u 20:08

Složili se oko borbe za poštene izbore. Pajtić: Blizu dogovor o savezu

Битка против Владе у 5 тачака

Pajtić je u sedištu DS ugostio i Borisa Tadića

PROEVROPSKE stranke uputiće poziv građanima da izađu na birališta da bi, kako kažu, bio poražen režim Aleksandra Vučića, koordiniraće kontrolu izbora, pokušaće da se međusobno ne napadaju u kampanji, ali je još pod znakom pitanja da li će u bitku za glasove ići u jednoj koloni.

To je rezultat bogojavljenskog sastanka predstavnika 20 stranaka, pokreta i sindikata, u utorak u sedištu DS.

Oni su u utorak usvojili zaključke, u pet tačaka, koje je nakon sastanka pročitao lider DS Bojan Pajtić. On je poručio da su veoma blizu dogovora da zajedno izađu na izbore, o čemu će biti reči narednih dana:

- Okupili smo se da bismo smenili nedemokratsku, autoritarnu i nasilnu vlast koja svakog dana nanosi štetu građanima Srbije. Prioritet svih učesnika sastanka jeste da se ta vlast na izborima smeni, pri čemu se svi obavezuju da neće ulaziti u koalicije nakon izbora sa onima koji tu i takvu vlast čine.

Lideri opozicije insistiraće da se stvore uslovi za fer i poštene izbore, uspostaviće saradnju i koordinisanu opozicionu aktivnost u parlamentima svih nivoa vlasti i u medijima. Biće formirano i telo koje će politički i operativno koordinirati aktivnosti.

Predsednik SDS Boris Tadić rekao je da će biti teško održati obećanje o nenapadanju ukoliko na izbore budu išli na dve ili više lista, jer će se svi boriti za isto biračko telo. On je predložio da se narednih dana nastave razgovori u manjem formatu, između Pajtića, Čedomira Jovanovića i njega. I za Jovanovića je dogovor o nenapadanju nedovoljan i praktično je predložio DS da pristupi koaliciji koju su već formirali LDP i SDS.

Na sastanak nisu došli lideri LSV Nenad Čanak i "Dosta je bilo", Saša Radulović, koji je u utorak imao odvojen sastanak sa Pajtićem.


SAMO VI PRIČAJTE

PORUČUJEMO mnogobrojnim liderima razjedinjeno-ujedinjene DS, čiju su sposobnost, poštenje i rezultate građani imali prilike da osete na svojoj koži i u svojim novčanicima, da nastave da pričaju, a mi ćemo da nastavimo da radimo za dobrobit svih građana, pa i njih, i da se borimo za razvijenu, modernu i uspešnu državu - saopštio je SNS.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (11)

Mimar

19.01.2016. 22:31

U normalnim drzavama nikada se ne stvaraju koalicije prije izbora vec samo i jedino poslije izbora. Sve zemlje imaju prag za ulazak u parlament koji moraju da predju sve stranke/partije ako hoce biti parlamentarne. Ovo s koalicijama prije izbora je van zdrave pameti i za divno cudo to vec traje decenijama.

Proficap

20.01.2016. 01:32

Proevropske stranke??? A sta je SNS? Pa SNS je vise evropskiji nego svi vi zajedno. Ni jedna odluka u SNS ne moze da se donese bez odobrenja iz americke ambasade ili bez pitanja teta Angele. Pogotovo u Srbiji od dolaska SNS na vlast za sve se pita EU i Kirbi, pa cak i cenu struje nam oslucuje EU. Uostalom ko je Vama svima i sadasnjima i bivsima rekao da hocemo u EU? Sto ne raspisete referendum pa da vidimo? 70% bi bilo protiv EU. Sve neki evropochari i amerikanosi.

Nikola

20.01.2016. 05:59

Uvek iste face isti kvazi rodoljubi. Gledam vas 16 godina i vrtite se u krug. Neki od vas su dosli sa zakrpama na pantalonama, Svi ste vi bili deo vlsti i svi vi ste ucestvovali da Srbi dodju do dna zato, ako se ne pojavi neko novi, ja glasam za Milku Babovic kao i 10 g unazad

mitrovič despota ilija

20.01.2016. 07:52

Hajde ovako. gospodine premijeru kad je neko mislio da radi za mene a ne za sebe ja sam se uhvatio novčanika, ponudio ručak i piće i isplatio ga i lepo mu se zahvalio uz reči NETREBA DA RADIŠ ZA MENE, RADI ZA SEBE. ali ja sam bio mali preduzetnik. zahvalio bi se ne samo tebi vučiću nego i ovoj i sličnoj licemernoj koaliciji koji samo se bore da zajašu gradjane srbije. sreća naša pa u srbiji imamo malo vremena da razmislimo i na izbore izadjemo.to je jedini način da ne mogu pokrasti izbore.

Gojko

20.01.2016. 18:11

@N.n - Do izbora [ jednog sedmog dana ] imachesh veliki izbor.Od ovih 20 nastache josh toliko novih,pa izvoli.A ne reche KONKRETNO shta si im to toliko zamerio.Formiraj jednu kombi strankicu,pa se uhvati u ovo kolo i glasaj sam za sebe.

Estrada

20.01.2016. 09:39

Pozeri i frazeri , kamere i mikrofon , samobitnost i samoljublje , ... , vrhunsko dostignuce "demokratije" ? !

Kadrovi od UGLEDA sa RADNIM ISKUSTVOM

20.01.2016. 11:53

Srbi su se opametili pa će glasati za PROevropske koalicije (u kojima nisu Čeda, Čanak, Pajtić i drugi kompromitovani političari), koje ispunjavaju sledeće uslove : (1). u vrhu izborne liste imaju i vanstranačke kadrove od UGLEDA, sa RADNIM ISKUSTVOM u privredi, diplomatiji, nauci, advokaturi; (2). javno zalažu i za EU, i dobre odnose sa Rusijom; (3). nije za ulazak Srbije u NATO, ali prihvata da Srbija bude pridruženi član kao Austrija, Finska, Švedska i Rusija (do sukoba oko Krima) ;

GLAS NARODA

20.01.2016. 17:08

@Kadrovi od UGLEDA sa RADNIM ISKUSTVOM - Sve ste u pravu, ali je malo takvih stranaka, zato će ta koja posluša glas naroda, da dobije NEOČEKIVANO veliki broj glasova

Best

20.01.2016. 12:11

Poznata mi je vaša bitka u 5 tačaka: 1. tačka : Što više ukrasti, 2. tačka : Što više ukrasti, 3. tačka : Što više ukrasti, 4. tačka : Što više ukrasti, 5. tačka : Što više ukrasti. To ste pokazali u predhodnom periodu mojoj Državi koju je moja generacija stvorila. Vi ste pravi umetnici vi vidite novac i u praznoj kasi.

DEDA TRAJKO

02.03.2016. 19:44

dajm dva glasa iz moje kuce za 200 eu.treba mi deci studentima za kiriju za mesec maj.ko zeli neka pozoveredakciju