Borislav Komad: Krojači tuđih granica
11. 01. 2016. u 13:54
Na sve i svašta spremna je američka spoljna politika, pa i da preko noći prijatelje proglasi neprijateljima, a neprijatelje pretvori u prijatelje

NA sve i svašta spremna je američka spoljna politika, pa i da preko noći prijatelje proglasi neprijateljima, a neprijatelje pretvori u prijatelje, ali kad je u pitanju južna srpska pokrajina Kosovo i Metohija, ni za promil nije odstupila od opakog nauma.
Prva javna najava šta im je glavna meta obznanjena je 28. juna 1989, kad su na mig Vašingtona, evropski klimoglavci odbili učešće na proslavi šest vekova Kosovske bitke na Gazimestanu, što je značilo, ništa drugo, nego "ispis" KiM iz sastava matice Srbije.
Deceniju kasnije, 1999, kad su sumanutim bombardovanjem SRJ odlučili da "šiptarski narod zaštite od velikosrpske agresije", dobile su potvrdu reči ambasadora Vašingtona u Beogradu Vorena Cimermana (tačnije rečeno her, s obzirom na nemačko poreklo), koji je pre pune 24 godine javno izjavio "kako je uveren da će Albanci sa Kosova steći punu slobodu".
Od tada su se menjale njihove ekselencije u Beogradu, ne službeno, ali u potaji, držale su se tog stava, sve dok je odlazeći ambasador Majkl Kirbi, prvi put, javno obznanio svoju "diplomatsku misiju", držeći se nekadašnjeg prethodnika Cimermana, uključujući zeleno svetlo Prištini da se odvoji do Srbije.
Her Voren je neslavno, pre isteka mandata, napustio 1992. Beograd, jer su mu posle izjave oko proslave šest vekova od Kosovske bitke, kad je Srpčad na čelu sa časnim knezom Lazarom rekla ne Osmanlijama, udaljivši ih od pohoda na Beč i sadašnju EU, bila zabravljena sva naša državna vrata.
Kad se sve doda i oduzme, umesto zahvalnosti našem narodu koji su overili i svi priznati svetski istoričari, više se na zapadnim stranama veruje Beloj kući i njenim diplomatskim tumačima, kao što su Voren Cimerman i Majkl Kirbi, ali nema sumnje da će, držeći se odavno zacementirane politike, bar kad je KiM u pitanju, to činiti i njihove buduće kolege u Beogradu.
Poštovaoci "lika i dela" njihovog odlazećeg pokrovitelja ne bi trebalo da se brinu za buduću sudbinu ekselencije.
Stručnjak za razgradnju drugih država mogao bi, recimo, da promeni pravac delanja i usmeri se protiv sve glasnijih i brojnijih zahteva brojnog stanovništva iz Teksasa i Luizijane za otcepljenjem od SAD!
Borislav Komad, novinar
Има ли у Србији Срба?
11.01.2016. 20:55
Не би могли тако лако да кроје туђе границе да немају сараднике у земљама на чије су ресурсе бацили око или чији им геостратешки положај одговара за остварење важнијих циљева. Србија је 1999. била у незавидном положају. Њени су пријатељи били у подређеном положају на светском војнополитичком плану. Чак ни Кинези нису превише оштро реаговали на разарање кинеске амбасаде и убиство кинеских новинара. Данас је промењен однос снага у свету и Србија би морала да користи понуђену помоћ Русије и Кине,
Sto narod kaze da BOG nije vrana da odma vadi oci, doci ce do istinske primene ove poslovice na sve one koji su se polakomili za bogatstvom nad tudjim jadima a ne vide da ce im se vratiti visestruko, ali tada ce uvideti koliko imaju iskrenih prijatelja u svetu, jer sva nasilna prijateljstva su kao I ne prijateljstva, koja ce se pokazati u punoci svojoj u momentu potrebe nasilnika. Kao sto nista nije vecito, pa i silom ostvarena prijateljstva imaju najmanji vek trajanja, zavrsavaju osvetom.
BRAVO,gos.Komad.Sve tacno,super napisano,delim misljenje i jos jednom ,SVAKA CAST.
Komentari (3)