TRAGEDIJA U OSNOVNOJ ŠKOLI: Dečak umro na času
11. 10. 2018. u 13:46
Velika tragedija danas u Osnovnoj školi "Zejnel Ajdini" u Rajincu kod Preševa. Prvak preminuo prirodnom smrću. Sumnja se na infarkt. Roditelji dečaka odbili obdukciju

OŠ "Zejnel Ajdini" u Rajincu
UČENIK prvog razreda Osnovne škole "Zejnel Ajdini" u Rajincu kod Preševa preminuo je usred nastave. U Višem javnom tužilaštvu u Vranju "Novostima" je potvrđeno da je mrtvozornik konstatovao prirodnu smrt, kao i da su roditelji odbili obdukciju.
- Dečak (6) je na petom času oko 11.45 prosto pao. Učiteljica je brzo reagovala misleći da se dete onesvestilo. Lekari su pokušali reanimaciju, ali nažalost dečak je preminuo po svemu sudeći od infarkta - kaže za "Novosti" Šukrin Ineri, direktor škole.
PROČITAJTE JOŠ: TRAGEDIJA U LESKOVCU: Učenik umro na času fizičkog
On dodaje da je dečak bio potpuno zdrav o čemu svedoči i zdravstvena dokumentacija. Iznenadna smrt je uplašila starije učenike, koji su plakali dok su lekari iznosili telo dečaka, dok mlađi nisu znali šta se dešava. Po rečima nastavnog osoblja, prizor je bio za njih prilično potresan, ali su oni na sve načine pokušali da zaštite decu.
Dečakovi roditelji su u šoku, kažu da dečak nije bio bolestan, naprotiv izgledom je bio napredniji od svojih vršnjaka. Prihvatili su konstataciju mrtvozornika da je dečak preminuo prirodnom smrću, tako da se dalja istraga neće voditi.
Policija ja po nalogu Tužilaštva izvršila uviđaj, ali je ubrzo konstatovano da nema nikakvih elemenata nasilne smrti.
Učionica u kojoj je preminuo dečak
DRITON Salihu, direktor preševskog Doma zdravlja, kaže da se njihova ambulanta nalazi u blizini škole i da je dežurni doktor vrlo brzo reagovao.
- Prema mojim informacijama, on je vrlo brzo donet u ambulantu. Lekar je odmah uradio reanimaciju, koja nažalost nije dala rezultate - kaže Salihu.
On dodaje da se ovakav slučaj u preševskom kraju ne pamti. Inače u Rajincu ima oko 450 domaćinstava i nešto preko 1.000 stanovnika. Već duže vreme u selu žive isključivo Albanci
Joca
11.10.2018. 14:02
Srce mi paraju ovakve vesti....
Srce mi paraju ovakve vesti....
Sačuvaj Gospode Bože!!!
Jeb... zivot,kad nam umiru oni koji nisu ni poceli da zive!
Kakva tragedija da se desi malisanu da premine u skolskoj klupi u koju je tek stupio. Bože primi ga u svoje okrilje. Jadni roditelji. Jadni drugari iz odeljenja i nastavnici sto su doziveli takav sok. Saucesce porodici i skoli. Velik gubitak za sve i pitanje zasto?
Komentari (5)