NESREĆA KOD POŽAREVCA: Ispao iz kola kroz šoferšajbnu (FOTO)

D. N.

27. 08. 2018. u 11:21

U strašnoj saobraćajnoj nesreći kod Požarevca teško povređen Ivan S. (40). Auto izgubio kontrolu i prevrnuo se na nezavršenoj obilaznici. Ivan sedeo pozadi, ipao kroz zadnju šoferšajbnu

НЕСРЕЋА КОД ПОЖАРЕВЦА: Испао из кола кроз шофершајбну (ФОТО)

Ivan S. / "Pežo 206" nakon udesa Foto D. Novković

IVAN S. (40) iz Požarevca zadobio je povrede opasne po život, u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila u subotu uveče na nezavršenoj deonici obilaznice Požarevac - Kostolac. Do udesa je došlo kada je automobil "pežo 206", kojim je upravljao Ivanov sestrić Aleksa B. (19), iz nepoznatih razloga sleteo s kolovoza i prevrnuo se više puta.

Tokom prevrtanja, Ivan S., koji je sedeo pozadi, bez sigurnosnog pojasa, ispao je kroz zadnju šoferšajbnu. Tom prilikom, on je zadobio višestruki prelom rebara koja su mu probila plućnu maramicu, potres mozga i teške povrede oka, usta i vilice. Nakon što su ga vatrogasci izvukli ispod gepeka, Hitna pomoć prebacila ga je u beogradski Urgentni centar. Prema poslednjim informacijama, on je u stabilnom stanju, ali i dalje životno ugrožen.

Povrede je zadobio i vozač "pežoa", ali one su lakše prirode, pa je zadržan u požarevačkoj Opštoj bolnici radi praćenja stanja. Treći putnik u vozilu, Nemanja S. (18), inače sin teško povređenog Ivana, zadobio je lakše povrede i otpušten je na kućno lečenje.

Do ove nesreće je došlo oko 19 sati, kada su se pomenuta trojica vraćala s plaže Topoljar u Kostolcu. Pri povratku u Požarevac, krenuli su nezavršenom obilaznicom, koja je zabranjena za saobraćaj, jer je jedan njen deo asfaltiran, ali drugi nije, i rizičan je za vožnju. Pretpostavlja se da je vozač, pošto je sa asfalta naglo prešao na tucanik, pokušao da uspori i prikoči, ali je pritom izgubio kontrolu nad vozilom, koje je prešlo na drugu stranu, oborilo više stubova i žičanu ogradu, a onda se više puta prevrnulo.

Mesto teškog udesa

KRIVIČNA PRIJAVA

UKOLIKO se istragom potvrdi da je vozač izazvao ovu nesreću, protiv njega će biti podneta krivična prijava za teško delo protiv bezbednosti javnog saobraćaja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije