Kriminalci krivi za haos na jugu
18. 12. 2017. u 14:08
Ministar unutrašnjih poslova Nebojša Stefanović o neredima na 156. derbiju. Oni su u jednom delu ili organizatori ili inspiratori događaja

Neredi na derbiju, Foto: N. Paraušić
MINISTAR unutrašnjih poslova Srbije Nebojša Stefanović izjavio je danas da su, prema prvim rezultatima istrage, kriminalne strukture umešane u nerede na 156. derbiju, prošle srede u Beogradu.
- U ovom trenutku nam se čini da je kriminogeni faktor značajno upleten u nasilje na fudbalskoj utakmici Partizan - Crvena zvezda, i da su oni u jednom delu ili organizatori ili inspiratori događaja - rekao je Stefanović novinarima u Beogradu, navodeći da je slučaj složen i da je najbolje sačekati da policija kaže svoju reč.
Stefanović je kazao da policija, u saradnji sa BIA i policijama drugih država, nastoji da dođe do više informacija o nekoliko pritvorenih, među kojima su i stranci.
PROČITAJTE JOŠ - Vučić: Nećemo dozvoliti da iko pravi haos
- Očekujem da u vrlo kratkom roku imamo dovoljno informacija koje ćemo proslediti tužilaštvu da oni mogu da kvalifikuju dela i da kažemo za šta koga sumnjičimo i šta smatramo da je uzrok onoga što se dogodilo - rekao je Stefanović.
On je dodao da će na sednici Biroa za koordinaciju službi bezbednosti biti analizirano delovanje svih službi kako bi se videlo da li je neka od tih službi zakazala.
Pored hrvatskih državljana, jednog Bugarina i Grka, policija je pre i posle utakmice privela 26 osoba. Tokom nereda povređeno je 18 ljudi, među kojima je bilo i Hrvata.
SKINUTI DO GOLE KOŽE
SVI Hrvati, koje su angažovali srpski kriminalci, a reč je o Ivanu Miškoviću, Stjepanu Mihoviloviću, Hrvoju Bakoviću, Jakovu Podrugu, Anti Firiću i Damiru Tovaroviću, privedeni su iste večeri, posle nereda. Sa njima su se sukobile druge navijačke grupe Partizana i skinule ih gotovo do gole kože. Pojedini od njih ostali su i bukvalno bez donjeg veša. Onako isprebijane i gole, od pravog linča, spasavala ih je srpska žandarmerija.
Darko
18.12.2017. 16:53
Ministar je apsolutno u pravu kada trazi maksimalne kazne.
Svedoci smo toga da su sve češće upravo navijači dobro poznati policiji.
@Aska - Реци нешто ново, што се не зна последњих 30 година...
Komentari (3)