Jovanović na suđenju za pobunu JSO: Optužnica neistinita

J. D. LjUTIĆ

14. 02. 2017. u 21:17

Zamenik tužioca nije se vodio zakonskim osnovama, već ju je stvarao na osnovu falsifikovanih dokaza i iskaza svedoka, kriminalaca i političara - izjavio Zvezdan Jovanović

Јовановић на суђењу за побуну ЈСО: Оптужница неистинита

Zvezdan Jovanović

APSOLUTNO je neistinita optužnica! Pišući je, zamenik tužioca nije se vodio zakonskim osnovama, već ju je stvarao na osnovu falsifikovanih dokaza i iskaza svedoka, kriminalaca i političara. Ovo je na suđenju u Specijalnom sudu u Beogradu, u nastavku procesa protiv osmorice bivših pripadnika Jedinice za specijalne operacije, koji se terete za organizovanje oružane pobune u novembru 2001, izjavio optuženi Zvezdan Jovanović.

- Kad kažem političari i kriminalci, mislim na one koji na ovakav način pokušavaju da operu kriminogene biografije - izjavio je Jovanović. - Svi oni su tvrdili da su pripadnici JSO organizovali pobunu u cilju oslobađanja Dušana Spasojevića iz pritvora, u kojem je bio zbog kidnapovanja Miroslava Miškovića. Međutim, svi ti koji su bili sveodoci Tužilaštva jako dobro znaju ko je i kako oslobađao Spasojevića.

- Tužilac mora da objasni kako smo mi to uspeli da organizujemo oružanu pobunu, koja je trajala osam dana, a da nijedna državna institucija tada nije reagovala - nastavio je Jovanović.

Nastavak suđenja zakazan je za 22. mart u Specijalnom sudu.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

gorangbg

15.02.2017. 08:16

Zbog čega se tužilaštvo ne izjasni o navodima i zvaničnim dokumentima iznetim u knjizi, koji nedvosmisleno bacaju senku na zvaničnu verziju dogadjaja? Možda bi mnoge uloge bile mnogo jasnije.Pa bi u tom smislu bili bliži istini. Zbog čega je izveštaj Koraćeve komisije državna tajna ako je cilj bio utvrdjivanje istine? kome treba istina posle 20 godina ? Tada mnogi mogući akteri verovatno neće biti dostupni pravdi!