Odbegli vozač ubica pao u Budimpešti

Lj.P.

16. 12. 2016. u 15:58

Uhapšen Goran Šarac koji je 2014. pregazio Mariju Malešić. Krijući se od policije, Šarac je navodno boravio u Crnoj Gori, Austriji, Nemačkoj, Bosni i Hercegovini...

Одбегли возач убица пао у Будимпешти

U IZNAJMLjENOM stanu u Bidimpešti, posle dvogodišnjeg skrivanja, uhapšen je Goran Šarac (34), za kojim je bila raspisana međunarodna poternica. On se sumnjiči za saobraćajnu nesreću 1. decembra 2014. godine na Somborskom bulevaru u Novom Sadu u kojoj je poginula Marija Malešić (28). Dok je nesrećna žena ostala da leži na kolovozu, on je crnim džipom "čiroki" pobegao sa mesta nesreće, i za njim se od tada tragalo.

Krijući se od policije, Šarac je navodno boravio u Crnoj Gori, Austriji, Nemačkoj, Bosni i Hercegovini... Potraga za njim, međutim, nije prestajala. A posle dobre razmene podataka, mađarska policija ga je pronašla i uhapsila. Sve zemlje su bile upoznate sa tim da koristi lažne isprave.

- Koristio je falsifikovana slovenačka i bosanska dokumenta na ime Igora Borčića - saznajemo nezvanično u MUP.

Pretpostavka je da je Šarac iz naše zemlje otišao u Austriju, najverovatnije preko Mađarske.

TRAŽI GA I HRVATSKA

S OBZIROM na to da je u njegovom iznajmljenom stanu nađena i izvesna količina droge, protiv njega će se zbog toga pred mađarskim pravosudnim organima voditi postupak.

Da li će Šarac biti izručen Srbiji ili Hrvatskoj, jer ga obe zemlje traže, zasad nije poznato. Ipak, veruje se da bi naša zemlja trebalo da ima prioritet.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (6)

Коњограф

16.12.2016. 16:18

Кастрирати тупим маказама. 40 година рада у руднику, без помиловања, жалбе и плате.

Duca

16.12.2016. 17:25

Tolika jurnjava, a on ce dobiti dve godine zatvora .Zbog dobrog vladanja bice pusten ranije .Sprdnja jedna od zakona.

@ja

16.12.2016. 17:31

Usmrtio ženu na pješačkom prelazu! Pobjegao sa lica mjesta! Uništavao tragove i dokaze o počinjenom djelu. Sa lažnim dokumentima dvije godine se krio u inostranstvu. Dilovao drogu........ itd. itd. OSUDITI NA MAKSIMALNU KAZNU STROGOG ZATVORA BEZ PRAVA NA POMILOVANJE!!!

VASKE

16.12.2016. 19:13

Za ovakva krivična dela protiv ovakvih ljudi treba suditi za namerno ili ubistvo sa umisljajem i podići kaznu zatvora na minimum Deset godina.

Sima Sajdzija

16.12.2016. 23:06

Ko li mu je izdao falsifikovana dokumenta? Radi se o metričkom pasošu koji je takoreći nemoguće uraditi... Da nije tip možda radio za nekog... !