Izbo druga posle svađe
20. 10. 2016. u 15:39
Zoran Mihajlović iz Mladenovca tereti se za ubistvo Branka Stevančevića. Osumnjičena i Mina Đorđević (56)
.jpg)
Kuća u kojoj se dogodilo ubistvo
MLADENOVČANIN Zoran Mihajlović zvani Kića (48) uhapšen je zbog ubistva sugrađanina Branka Stevančevića (62), dok je Mina Đorđević (56) osumnjičena za podstrekavanje na zločin. Prema prvim rezultatima istrage, Mihajlović se u utorak uveče potukao sa Stevančevićem, a zatim ga je i izbo nožem. Posle saslušanja u tužilaštvu, osumnjičenima je određen pritvor.
Branko je pronađen u krevetu svoje kuće u Kosmajskoj 15, sa dve ubodne rane na telu. Policiju je pozvala Mina Đorđević, žena sa kojom je živeo, i koja je tvrdila da se probudila pored beživotnog tela. Kada su inspektori došli odmah su primetili rane na grudima, od kojih je jedna bila površinska. Istragom je utvrđeno da su kobne noći, kod Branka bila i njegova dva prijatelja, ali i žena sa kojom je stanovao. Svi zajedno su pili, ali još nije poznato zašto je izbila svađa. Zločin se dogodio na samo tri metra od kuće u kojoj stanuju Brankov otac Svetomir i brat Miloš.
- Svi tu živimo u blizini i niko nije čuo ni buku ni dreku - priča Miloš. - Nismo videli ni da se potukao sa prijateljima u dvorištu. Posle pijanke, njegovi pajtaši su otišli svojim kućama u neko doba.
Branko je živeo u Nemačkoj, ali je u Srbiji živeo od očeve devizne penzije. Kako navode njegovi najbliži, dok je bio u inostranstvu stalno je pravio probleme i robijao po zatvorima zbog krađa.
- Moj sin Miloš je ujutru uleteo kod mene i rekao mi da je Branko mrtav - priča Svetomir, otac ubijenog. - Od policije sam čuo da je usmrćen nožem. Kod njega su se stalno okupljali pijanci, a jednog od njih sam video i tog jutra. Rekao mi je da su se potukli. Ko zna šta se dogodilo.
Svetomir priča da i ne zna ime žene sa kojom je bio njegov Branko, iako ga je stalno s njom viđao. On veruje da je ona htela da se dokopa Brankove kuće i da je to bio motiv zločina.
PORICALI ZLOČIN
KAKO smo nezvanično saznali, Mihajlović je policiji potvrdio da su se Branko i on raspravljali i da ga je Stevančević tukao. Ipak, naveo je i da je Branko posle tuče ušao u kuću, a on otišao u svoj stan. Brankova devojka Mina takođe je ispričala da ga je te noći videla živog i da ga ona nije ubila.