Dvostruki ubica iz Mola pao u Nemačkoj
25. 05. 2016. u 13:42
Posle 66 dana skrivanja, policija u Minhenu uhapsila Baneta Jovanovića (49), zvanog Safet. Kod sebe imao lažna dokumenta, ali je identifikovan uz pomoć otisaka prstiju

BANE Jovanović (49) zvani Safet, odbegli dvostruki ubica iz Mola, uhapšen je u Minhenu u Nemačkoj. On je tražen jer se tereti da je u noći 20. marta u razmaku od pola časa, prvo u Bečeju hicima iz pištolja ubio nevenčanu suprugu Jelenu Stojkov (30), a zatim u svom selu na isti način lišio života poznanika i poslovnog prijatelja Matiju Petrovića (27). Zločinac je 66 dana bio pritajen kod rođaka i prijatelja koje je stekao odavno, još dok je radio u toj zemlji.
Kako smo nezvanično saznali, on je kod sebe imao lažna dokumenta, ali je razotkriven zahvaljujući otiscima prstiju. Kada je stigla potvrda da je to zaista Jovanović, odmah je uhapšen i prebačen u ekstradicioni pritvor.
Safet je krvavi pir, kako se pretpostavlja, otpočeo iz očaja što voljena žena neće da mu se vrati, ali i patološke ljubomore izazvane sumnjom da je ona u vezi sa Matijom Petrovićem. Policija je, dva dana nakon što je nestao, otkrila da se Jovanović odmah nakon zločina "pacovskim kanalom" domogao Mađarske. To je uspeo uz pomoć dvojice poznanika iz Horgoša, koji su zbog toga uhapšeni i pritvoreni. Oni, inače, tvrde da nisu znali šta je prethodno Jovanović uradio.
- Tokom cele istrage uporno su ponavljali da ih je on samo, bez objašnjenja, zamolio da ga što pre prebace u susednu zemlju - rekao nam je izvor iz MUP. - Obećao je da će im, kada se vrati, dobro platiti za tu uslugu. Kao zalog je ostavio automobil. Žuti "mini moris", parkiran u jednom dvorištu u Horgošu, zapravo je ukazao na trag njegovog odbeglog vlasnika.
Tim istim vozilom Safet se kobne noći prvo odvezao u Bečej. Jelenu Stojkov pronašao je u njenoj podstanarskoj sobi i pokušao je da je ubedi da ponovo budu zajedno. Besan što ga je odbila, cev pištolja za koji nema dozvolu, nesrećnoj ženi nabio je u usta i povukao oroz. A zatim je nastavio da puca u žrtvu. Tom prilikom Jeleninog stanodavca Jenea Imrea (70), koji je pokušao da ga smiri, teško je ranio.
Vratio se iz istih stopa u Mol. S uperenim pištoljem je uleteo u kuću Petrovića i bez reči po prisutnima - osuo paljbu. Tom prilikom ubio je Matiju Petrovića, dok je s porodicom večerao. Njegovu ženu Renatu (31) i jedanaestogodišnje dete, kao i snaju Natašu Sunomar, koja se tu slučajno zatekla, teško je ranio. Naoružani ubica istrčao je na ulicu, uskočio u "mini moris" i nestao bez traga.
ŠVERCER AUTOMOBILA
BANE Jovanović bavio se godinama ilegalnom preprodajom automobila. Slovi za jednog od bogatijih žitelja Mola, potiske varoši u opštini Ada. Jedno vreme poslovni ortak mu je bio i ubijeni Matija Petrović. Obojica, inače, zbog različitih nezakonitih dela, imaju podebeli kriminalni dosije. Često su zbog toga sedali na optuženičku klupu i bili su osuđivani.
Spavajte mirno
26.05.2016. 16:21
Lako mu je bilo da zbriše. Kad su ti prijatelji šefovi policije, lako se dolazi do originalnih duplih dokumenata na drugo ime ... Samo se pitam šta je sa tim policajcima koji su suspendovani... nešto se ne pominju , iako je slučaj preuzela Unutrašnja kontrola, kako reče ministar policije.
Vraćeni posle disciplinske,dobili su 10 % sa plate,a jedan mu je i kum.
Komentari (2)