Kragujevac: Uhapšena razbojnička trojka
28. 03. 2016. u 16:48
Policija je uhapsila tri člana kriminalne grupe u Kragujevcu, koji su osumnjičeni da su počinili više razbojništava u tom gradu, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova

Foto MUP
Policija je uhapsila tri člana kriminalne grupe u Kragujevcu, koji su osumnjičeni da su počinili više razbojništava u tom gradu, saopštilo je danas Ministarstvo unutrašnjih poslova (MUP).
Kako je saopšteno, uhapšeni su vođa te grupe M. R. (18), kao i P. C. (18), obojica iz Kragujevca, kojima je određeno zadržavanje do 48 časova. Protiv trećeg člana, šesnaestogodišnjaka iz Kragujevca, krivična prijava biće podneta nadležnom tužilaštvu u redovnom postupku, zbog sumnje da je nedozvoljeno držao oružje i eksplozivne materije.
Oni su osumnjičeni da su poslednje razbojništvo počinili 24. marta kada su sa fantomkom i kapuljačom i naoružani pištoljem i nožem, upali u prostorije pošte u naselju Bresnica u Kragujevcu i uz pretnje, od radnika oduzeli 350.000 dinara.
Prilikom bekstva osumnjičeni su gornji deo trenerke presvukli i odbacili u kontejner udaljen oko 500 metara od pošte, u kome je kasnije i pronađena.
Policija je u dvorištu osumnjičenog šesnaestogodišnjaka, pronašla oko 144.000 dinara, pištolj, 25 komada municije i fantomku, koje je tu ostavio P. C. Pretresom kuća u kojima žive osumnjičeni pronađeni su replika pištolja, bokser, garderoba i drugi predmeti na koje je potrošen deo opljačkanog novca, dok je u dvorištu u obližnjoj ulici pronađen odbačen nož, korišćen tokom izvršenja krivičnog dela.
Osumnjičeni će, uz krivičnu prijavu, biti sprovedeni Osnovnom javnom tužilaštvu u Kragujevcu.