Antić: Investicije u energetiku vredne više od tri milijarde evra

M. N. S.

30. 05. 2018. u 20:35

Ministar Aleksandar Antić najavio da će investicije u energetski sektor Srbije, vredne više od tri milijarde evra, obezbediti dugoročnu energetsku bezbednost naše zemlje

Антић: Инвестиције у енергетику вредне више од три милијарде евра

Foto Tanjug

INVESTICIJE u energetski sektor Srbije, vredne više od tri milijarde evra, obezbediće dugoročnu energetsku bezbednost naše zemlje. Ulaže se u nove kapacitete, ali i u modernizaciju postojećih. Za sve investitore je, osim političke i fiskalne stabilnosti, važna i energetska bezbednost. Svi koji planiraju da ulažu u Srbiji, prvo pitaju da li imamo dovoljno struje i gasa.

To je u sredu izjavio Aleksandar Antić, ministar rudarstva i energetike otvarajući konferenciju "Investicije i novi kapaciteti - garant energetske bezbednosti".

- Ključna investicija je gradnja termoelektrane "Kostolac B-3", snage 350 megavata koja bi trebalo da bude završena i pokrene proizvodnju 2020. godine - rekao je Antić. - Izuzetno je važan i vetropark u Kostolcu. Do kraja godine imaćemo na mreži oko 250 megavata struje iz snage vetra. Reč je o tri velika vetroparka Alibunar, Kovačica i Čibuk. Do 2020. na mreži ćemo imati ukupno 500 megavata iz obnovljivih izvora energije.


STAROST

DIREKTOR Sektora za ključne investicione projekte EPS Vladimir Marković rekao je da je u toku realizacija procesa odsumporavanja u TENT A i da je u rudnike uloženo 365 miliona evra. On je rekao da je najmlađi elektroenergetski blok u EPS star 26 godina, a najstariji 62 godine.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije