Prodata Obuća Beograd: I direktori među kupcima
06. 07. 2016. u 15:42
Kapital industrije za 176.100 evra pripalo prestoničkom preduzeću "Uno". Mnogi od suvlasnika firme "Uno" bili su u upravljačkoj strukturi firme

INDUSTRIJU obuće "Beograd" kupila je Beogradska obuća "Uno". Za 70 odsto kapitala, novi vlasnik ponudio je 176.100 evra - 60 evra više od minimalne cene. Procedura nalaže da kupac sada Komisiji za zaštitu konkurencije podnese prijavu koncentracije. Ministarstvo privrede 27. juna je potpisalo ugovor sa beogradskim proizvođačem obuće "Uno".
Obuća je prodata na drugom javnom pozivu, koji je bio raspisan još u decembru prošle godine. Pošto je prvi propao, početna cena je prepolovljena. Prethodni put, kupac je morao da ponudi najmanje 264.060 evra. Novog gazdu u ovom preduzeću dočekuje pet zaposlenih. Kupac je, prema onome što se vidi iz prospekta preduzeća, sa firmom preuzeo dva pogona "Kumodraž" i "Koceljeva" i 13 prodajnih objekata.
Beogradska obuća "Uno", osnovana je 2010. godine. Posluje na adresi nekadašnjeg pogona Obuće "Beograd" u Zemunu, koji je 2010. za 7,4 miliona evra kupila firma "Invej". Mnogi od suvlasnika firme "Uno" bili su u upravljačkoj strukturi Obuće "Beograd". Slađana Jakovljević, koja je suvlasnik pet odsto, u APR je upisana kao jedna od direktora Obuće "Beograd", a u ličnoj karti firme se navodi kao član odbora direktora. Baš kao i Gojko Milišić koji je suvlasnik pet odsto "Uno". Milan Milić, član IO Obuće "Beograd" je suvlasnik deset odsto "Una". Krajem prošle godine iz Agencije za privredne registre iz spiska članova duštva "Uno" izbrisan je Dragiša Anisijević, koji je u ličnoj karti Obuće "Beograd" upisan kao generalni direktor i predsednik odbora direktora.
- Kupac se obavezuje da u periodu od dve godine, bez saglasnosti Ministarstva, neće otuđiti ili založiti stalnu imovinu vredniju od deset odsto ukupne vrednosti - stoji u ugovoru. - Neće doneti odluku o likvidaciji subjekta privatizacije. U roku od dve godine kupac će iz sopstvenih sredstava investirati iznos od 250.000 evra najkasnije u roku od godinu dana i još 250.000 evra najkasnije u roku od dve godine. U istom periodu neće smanjivati broj zaposlenih koji su u radnom odnosu na neodređeno. U istom roku je u obavezi da redovno isplaćuje zarade.
PRODATA 42 PREDUZEĆA
TOKOM ove i prošle godine Ministarstvo privrede, a lane Agencija za privatizaciju, oglasili su 186 javnih poziva prodavajući imovinu ili kapital čak 104 preduzeća. Prodata su ukupno 42. Ove godine je bilo svega nekoliko javnih poziva, a među uspešnim prodajama u 2016. se knjiži prodaja imovine "Železare Smederevo".
Aleksandar
06.07.2016. 17:15
svaka cast! trebali su za jedan dinar al da obecaju da ce uloziti jos jedan.
Čitam i ne verujem. Pa ovde ima puno više materijala za zatvor za barem 10 članova ove kriminalne organizacije, nego za priču o uspešnoj privatizaciji. Još jedna potvrda kako vlast podržava samo kriminal.
Da li je ovde nešto sumnjivo? Pola vlasnika bivši funkcioneri firme, pa Peconi, pa upola cene. 170 000 evra za tolike kvadrate, pa jedan dvosoban stan na tim lokacijama više vredi. Do kada će se ovom narodu bacati prašina u oči, kao niko se ne javi na prvi poziv pa cena upola dole, što im Vučić ne pokloni ono što hoće da uzmu. Sećamo li se progona tajkuna sa početka Vučićeve vladavine, jedino je Kostić preživeo, a onda on postaje pokrovitelj srpskog davosa u poklonjenom Grandu na Kopaoniku.
sta reci za ovo, pa ovo je katastrofa ..sve je regularno i sve je ok,ma dajte im dzabe kad je vec dotle doslo,i ta cena je sprdnja...investicije na srpski nacin, pa ko kog zaj..sve regularno brate,pokrila braca srbi sve sa papirima,umotala ono...kraj.
Komentari (4)