AMS:Zimski uslovi vožnje, autoputevi prohodni, bez zastoja

Tanjug

03. 12. 2017. u 14:05

Sneg koji i dalje pada širom naše zemlje utiče na otežano odvijanje saobraćaja, dok kiša koja je najavljena za danas na jugu Srbije može stvarati i poledicu

 АМС:Зимски услови вожње, аутопутеви проходни, без застоја

Ilustracija / Foto A. Rovčanin

Auto-putevi su prohodni, vanrednih zastoja i prekida nema, a na naplatnim rampama prolazi se bez zadržavanja, saopštio je večeras Auto-moto savez Srbije, ističući da na putevima širom zemlje vozače očekuju zimski uslovi vožnje.

Sa snegom na kolovozu treba računati na putevima na području centralne, zapadne, jugozapadne Srbije, kao i u planinskim predelima.

U saospstenju se vozači podsećaju da su dužni da imaju sva četiri zimska pneumatika, kao i na to da van naseljenog mesta, obavezno moraju posedovati lance ili druge uređaje za povećanje trakcije.

Ovakvi, otežani uslovi vožnje, uzrok su i povećanog broj saobraćajnih nezgoda, zato apelujemo na više pažnje za volanom, smanjite brzinu kretanja i prilagodite je uslovima na putu, dodaje se u saopštenju.

PROČITAJTE JOŠ: Polimlje pod snegom i do 40 cm, delovi bez struje; Vanredno u Vlasotincu; U Novom Sadu komunalci na terenu čiste ulice(FOTO/ VIDEO)

Prema poslednjim informacijama dobijenih od Javnog preduzeća "Putevi Srbije" nema zadržavanja na naplatnim stanicama.

Prema podacima Uprave granične policije, na našim graničnim prelazima, zadržavanja za putnička vozila nisu duža od 20 minuta.

Često dolazi do formiranja dužih kolona vozila na ulazu i na izlazu iz Mađarske, tada zadržavanja mogu biti višesatna i duža u odnosu na zadržavanje koje vozače očekuje na našim graničnim prelazima.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)