Politički pritisci na KiM: Od Srba sud traži 150.000 evra

D. Zečević

09. 07. 2017. u 09:00

Šestoro radnika Nacionalnog parka “Šara” uslovno kažnjeno zbog seče šume. U žalbenom postupku advokatski tim će pokušati da ospori ovu odluku Osnovnog suda u Uroševcu koja je političke prirode

Политички притисци на КиМ: Од Срба суд тражи 150.000 евра

foto D.Milovanović

OSNOVNI sud u Uroševcu osudio je šestoro Srba, radnika JP “Nacionalni park Šar-planina” sa Brezovice na uslovne kazne zatvora i naloženo im je da plate 150.000 evra odštete Kosovu zbog navodnog krivičnog dela pustošenja šume.

Po rečima advokata Dejana Vasića, zastupnika oštećenih, na godinu dana uslovne kazne osuđena je Violeta Stamenković, direktorka ovog preduzeća koje je funkcionisalo po sistemu Republike Srbije kao i još pet, uglavnom administrativnih radnika.

- U žalbenom postupku advokatski tim će pokušati da ospori ovu odluku Osnovnog suda u Uroševcu koja je političke prirode - izjavio je za naš list advokat Vasić.

Inače, JP “Nacionalni park Šar-planina” iz Štrpca, upravljalo je površinom od oko 13.000 hektara pod šumom, ali je rad ovog preduzeća nasilno obustavljen sredinom oktobra 2015. godine. Tada je kosovska Skupština donela odluku odnosno zakon o prisvajanju nacionalnih parkova. Specijalne jedinice kosovske policije “Rosu” uhapsile su desetak radnika koji su potom oslobođeni dok je protiv šestoro, na čelu sa direktorkom Violetom Stamenković, pokrenut sudski postupak koji je rezultirao pomenutom presudom.


SRAMOTNA ODLUKA

- Sramotno izricanje presude grupi radnika JP “Nacionalni park Šar-planina” još jedan je dokaz zulumćarskog odnosa privremenih institucija samouprave na KiM prema srpskom narodu, i jasno je da za cilj ima zastrašivanje građana pokrajine lojalnih Republici Srbiji - navodi se u jučerašnjem saopštenju Kancelarije za KiM.

- Sud u Uroševcu je održao pokaznu vežbu kako pravosuđe u jednom društvu, koje pretenduje da se nazove demokratskim, ne sme i ne može da funkcioniše - kaže se u saopštenju.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (4)

RRPANTELA

09.07.2017. 10:07

Pa to je vec stvar nasih politicara.Gde su tuzbe za silne sume pokradene Srbima u okolnim selima? ZASTO Srbija cuti?

neko i niko

09.07.2017. 11:20

Ovo sto se radi na KiM je van svake pameti,svi cute siptarske horde rade sta god zele Srbija nema samo pred izborima obecanja koja nece nikada stici a narodu tesko da teze ne moze biti sta reci sem jad i velika sramota za Srbiju,isto tako tukli Gorance u selu Vranista koji su jadni oni pokusavali da stite svoje od uzurpatora zulumcara i na kraju policija hapsila Gorance a ne razbojnike koji su dosli na tudjim imanjama da prave neke centrale tesko Gorancima sa tim zlikovcima,Srbijo gde si?!