Bez kazne za prodaju torti sa đubrišta!

M. Luković

19. 03. 2016. u 10:02

Osnovno tužilaštvo u Kragujevcu odbacilo krivične prijave. Buđavi slatkiši sa deponije prodavani za 100 do 200 dinara

Без казне за продају торти са ђубришта!

Slatkiše skupljali sa smetlišta

ZA iznošenje sa kragujevačke deponije u Jovanovcu i prodaju oko 14 tona torti neupotrebljivih za ishranu zbog kvara na rashladnim uređajima proizvođača - nema krivaca! Osnovno tužilaštvo odbacilo je krivične prijave protiv osumnjičenih u "aferi torte", koja je obelodanjena prvih dana januara prošle godine.

Krivične prijave podnete su protiv Dejana Raonića, tadašnjeg direktora JKP "Čistoća" i jedanaest radnika ovog gradskog komunalnog preduzeća.

Umesto da po nalogu Veterinarske inspekcije torte budu uništene, one su sa gradske deponije (ne)znanim putevima stigle do ulične prodaje, kragujevačke pijace, navodno i do pojedinih radnji. Prodavane su po ceni od sto do dve stotine dinara. Srećom, niko od onih koji su kupovali te torte nije imao zdravstvenih problema, ili bar nisu zvanično zabeleženi slučajevi trovanja.

Ko je eventualno kriv što se tolika količina slatkiša, koje je već bila zahvatila buđ, našla u prodaji, po svemu sudeći nema odgovora. Torte su, naime, iz jedne ovdašnje firme kamionima dopremljene na deponiju, pošto su se na nekoliko sati pokvarili zamrzivači u kojima su bile. Oni su uredno obavestili nadležne i torte sa malinama, u originalnom pakovanju, dovezene su na smetlište u Jovanovcu kod Kragujevca. Umesto da na deponiji, po nalogu inspekcije, budu zakopane i uništete, krenula je "akcija" iznošenja slatkiša! To su, navodno, organizovali pojedinci preduzeća "Čistoća", a imali su i pomagače "sa strane".

- Sve se svelo na "Čistoću", a ko je grešio ne zna se. Sve što je bilo u mojoj nadležnosti kao direktora ja sam učinio da se to razreši, nažalost, sve je dobilo neku drugu konotaciju - kazao je Dejan Raonić, sada već bivši direktor "Čistoće".

KAMERE SNIMILE

NA VIDEO-nadzoru u "Čistoći" ostalo je zabeleženo kako se torte izvoze sa deponije u traktorima i u drugim vozilima ove firme. Tada je bilo različitih tumačenja ovog slučaja, od toga da li je te torte uopšte i trebalo dovoziti na deponiju, ili je trebalo da se unište na nekom drugom mestu, i ko je pogrešio u proceduri.


Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (8)

Poslasticar

19.03.2016. 12:01

Oko 14 tona slatkisa! Masala,masala,odbacene krivicne prijave, i nema odgovornih za ovaj skandal !?! Izgleda da su se dobro "osladili" i tuzioci,i sudije i inspekcije u gradu Kragujevcu????......

repus

19.03.2016. 12:21

sada ce kao lažni roditelji pogotovu majke I supruge na ovu vest da se zgroze a rado kupuju torte I slatkiše koje mogu da stoje tri meseca a da mese nepada im na pamet kažu nije fensi pa jaooj nemaju vremena a I reklame kažu zdravije je kupovno cim treba nešto da urade za dobrobit dece tu prestaje njihova ljubav jel nerad je slađi od rada I sadsa ce biti zgrožene ovom vešcu a njihovim neradom nece baš mi drago da su ih oslobodili dmaca torta koja se kuci pravi nemože duže da stoji od tri do pet