Novi agrarni savetodavci

11. 05. 2012. u 20:52

Ministarstvo poljoprivrede angažovalo je još 268 nezaposlenih diplomiranih inženjera poljoprivrede i tehnologije koji će biti savetodavci proizvođačima

U BEOGRADU je u petak potpisan ugovor o angažovanju novih 268 nezaposlenih diplomiranih inženjera poljoprivrede i tehnologije, čime je cela teritorija Srbije pokrivena tom vrstom usluge koja je namenjena poljoprivrednim gazdinstvima.

Ministar poljoprivrede i trgovine Dušan Petrović istakao je da će od subotesvih 1.638 administrativnih područja u Srbiji imati svog asistenta savetodavca, koji će poljoprivrednicima biti na raspolaganju za sve informacije u vezi sa proizvodnjom i merama agrarne politike.

Stručnjaci će pomagati gazdinstvima da povećaju proizvodnju i profit, kao i da iskoriste sve subvencije koje su im na raspolaganju, precizirao je on.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Komentari (1)

Стојан

12.05.2012. 18:37

А када испразни канцеларије свог Министарства,које је претходно напунио Драгин,Петровићу ће бити лакше да запосли људе из струке,него овако да у оквиру предизборне кампање приређује забаву за народ.